• DOLAR
  3,9659
  % 1,04
 • EURO
  4,6580
  % 1,15
 • ALTIN
  163,4159
  % 0,34
 • BIST
  105.268
  % 1,30
Uyurken yanı başınıza limonu bölüp içine tuz koyun

Uyurken yanı başınıza limonu bölüp içine tuz koyun

Tüm yapmanız gereken şey; bir limonu alıp, onu dörde bölmek ve içine tuz serpmek…

1- Gerginliğinizi alır

Stres birçok insanın umumi sorunu… Yatakta dönüp durmanıza yol açan stres ve anksiyete gibi durumlar uyumanızı güçleştirir. Komodin üzerindeki limon ise sizi sakinleştirir. Araştırmaya göre; narenciye kokusu kişinin beyin dalgalarını ve duygularını rahatlatıyor.

2- Odaklanmanızı artırır

Yatmadan evvel sebep odaklanmanız gerektiğini soruyor olabilirsiniz. 
Ama şayet beyni devamlı meşgul olan ve uykusuzluk sorunu olan bir kişiyseniz psikologlar müspet şeylere odaklanmanız gerektiğini söylüyor. Odaklanmak için ise limon kokusu birebir…

3- Daha iyi soluk alırsınız

Uyumaya çalıştığınızda bir de burnunuz tıkanıyorsa Antioksidan ve antibakteriyel olan limonun burun deliklerinizden içeri girmesine ruhsat verin.

4- Böcekleri uzaklaştırır

Sivrisineğin kulağınızın etrafında dolaşmasından veya gece boyu sinekler tarafından ısırılmaktan bıktıysanız bu havadis, bilgi, salık tam da size göre… 
Limon, sivrisineklerin sevmediği bir şey. Ayrıca limon her çeşit böceği öldürür. Bu dilimler onları öbür odanın gerisinde tutar.

5- Havanın kalitesini artırır
Limon sadece etrafın güzel kokmasını sağlamıyor aynı zamanda havayı arındırıyor. Çok güçlüdür, hatta bir odadan boya kokusunu çabucak çıkarmak için limon kullanabilirsiniz.

7- Kan basıncını düşürür
Limon aroması kan basıncını düşürür. Pek fazla insanın kan basıncının yüksek olduğunu düşünecek olursak, limonun insanlar için kullanışlı bir meyve olduğunu anlamak zor olmaz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?