• DOLAR
  3,9230
  % -0,87
 • EURO
  4,6391
  % -0,20
 • ALTIN
  163,2335
  % 1,12
 • BIST
  105.964
  % 0,66
Topuklu ayakkabıyla yürüyebilme rehberi

Topuklu ayakkabıyla yürüyebilme rehberi

Bir kadının, duruşunu, tarzını değiştiren en güzel aksesuarların başında topuklu pabuç geliyor. Tabii her güzel şeyin de zorluğu bulunuyor. Sağlığınız için her gün giymeseniz bile vakit vakit kullanacağınız topuklu ayakkabılar, gün sonunda karabasan olabiliyor. Topuklu ayakkabıyla yürümekte zorlanmadan, daha dik ve güzel görünmeniz için size bir kılavuz hazırladık.

Önce topukla yere basın
Topuklu ayakkabılar ile yürürken kaba durmanızın ilk nedeni, ayaklarınızın tamamını yere basarak adımınızı atmanızdır. Bunun yerine ilk olarak topuğunuzu yere basın ve daha sonra parmak uçlarınızın yere değmesine ruhsat verin. Bu tarz yürüyüş daha kibar durmanızı sağlayacaktır.

Küçük adımlar atın
Topuklu ayakkabılarınız ile yürürken ufak adımlar atmaya çalışın. Ulaşmak istediğiniz yere, daha ufak ama daha çok adım atarak aynı zamanda ulaşacaksınızdır.

Yavaş yürüyün
Topuklu ayakkabılarınız ile yavaş yürümeye çalışın. Ufak adımlar ve dengeli yürüyüş ile hem daha az yorulmuş hem de düşme tehlikenizi ortadan kaldırmış olursunuz.

Dik durun
Topuklu ayakkabının size verdiği hızdan daha hızlı yürürken dengenizi sağlamak için kafanızı devamlı aşağıda tutmak zorunda kalabilirsiniz. Bu nedenle topuklu ayakkabılar ile yürürken kendinizi geriye doğru tutmaya çalışın.

Hayali bir çizgi üstünde yürüyün
Topuklu ayakkabılar ile yürürken önünüzde bir çizgi olduğunu ve bu çizginin üzerinden yürümeniz gerektiğini düşünün. Emin olun yürüyüşünüzün daha düzgün olacaktır.

Ayaklarınızı hafifçe bükün
Topuklu ayakkabılarınız ile her adım attığınızda ayakkabınızın içinde baskı oluşturmak için ayaklarınızı hafif bir şekilde bükün. Bu, ayağınızı ayakkabıya daha yakın tutarak yürümenizi kolaylaştıracaktır.

Doğru pabuç numarasını seçin
Topuklu ayakkabılarınız ayak numaranıza müsait değilse yürümeniz zorlaşacaktır. Bu nedenle ayağınıza müsait modelleri seçin. Eğer ayakkabınız aka oluyorsa pabuç petlerinden yararlanabilirsiniz. Ufak ise pabuç tamircinize vererek genişletmesine ruhsat verin.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?