• DOLAR
  3,9626
  % 0,95
 • EURO
  4,6554
  % 1,09
 • ALTIN
  163,4014
  % 0,41
 • BIST
  105.268
  % 1,30
Şehitler anısına 500 fidan diktiler

Şehitler anısına 500 fidan diktiler

Elbistan’da, terörle mücadele ve 15 Temmuz vuruş girişimi başta olmak üzere şehit düşen güvenlik güçleri için 128 dönümlük alanda 500 tane fidan toprakla buluştu. Taşoluk mevkisindeki ağaçlandırma programında Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun, Cumhuriyet Başsavcısı Yunus Feryat Sorkut, İlçe Jandarma Komutanı Yüzbaşı Sinan Sert, İlçe Güvenlik Müdürü Hakan Aşık ve protokol üyeleri, öğrenciler, askerler ve polislerle beraber fidan dikti. Şehitler ve Gaziler Derneği Elbistan Şube Başkanı İlyas Kebeli, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kürşat Bayazıt, Gençlik Merkezi Müdürü Ahmet Yılmaz, Elbistan Orman İşletme Şefi Ceyhun Alkan, şehit yakınları, erbaşlar ve öğrencilerin de katıldığı programda fidanlar, açılan çukurlara aka bir özenle dikilirken bütün şehitler de dualarla yad edildi.

Fidan dikimi sonrasında değerlendirme yapan Elbistan İlçe Güvenlik Müdürü Hakan Aşık, şehitlerin hatırasını diri tutmak için bir anı ormanı oluşturduklarını söyledi. Şehitlerin yurt ve ulus için canlarını gözünü kırpmadan feda ettiğini kaydeden Aşık, “İlçe Güvenlik Müdürlüğü olarak bu alanı şehitlerimiz için bir anı ormanı haline getirdik. Burada devletimizin bütün kurumlarıyla, şehit ailelerimizle ve geleceğimiz olan öğrencilerimizle beraber fidan dikimi yaptık. Şehitlerimiz için ne yapsak haklarını ödeyemeyiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bütün aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor; gazilerimize de şükranlarımızı iletiyoruz” dedi.

Elbistan Kaymakamı Tuncay Akkoyun ise, “İlçe Güvenlik Müdürlüğü tarafından organize edilen ve hazırlanan yaklaşık 130 dönümlük araziye fidan dikimi gerçekleştiriyoruz. Buranın bir fidanlık, bir orman haline dönüşmesi için sağ olsunlar güvenlik müdürümüz ve arkadaşlarımız uzun bir süredir hazırlık yapıyorlardı. Bugün de hep beraber buradayız. Kuruluş amirleri, halk kuruluş ve kuruluşlarımızın temsilcileri, askerimiz, polisimiz, gazilerimiz, şehit ailelerimiz ve öğrencilerimizle birlik ve beraberlik içerisindeyiz. Her birimiz bir fidan alarak Şehitler Ormanı olarak isimlendirdiğimiz alanda toprakla buluşturduk. İnşallah bu fidanlar, önümüzdeki yıllarda boy verdiği vakit bizler de bu emeklerimizin karşılığını görürsek mesut oluruz. Bu vesile ile terörle mücadelede canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, 15 Temmuz hain vuruş girişiminde rahmete kavuşan aziz şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyorum. Rabbim, ailelerine ve yakınlarına sabırlar versin. Rabbim, memleketimizi korusun ve devletimize zeval vermesin” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?