• DOLAR
  3,9628
  % 0,14
 • EURO
  4,6507
  % 0,05
 • ALTIN
  163,2965
  % 0,14
 • BIST
  105.268
  % 1,30
Sadece 18 günde 2 milyon kişi izledi

Sadece 18 günde 2 milyon kişi izledi

Türkiye’nin Oscar için ‘Yabancı Dilde En İyi Film’ kategorisinde namzet adayı gösterdiği ‘Ayla’ 18 günde 2 milyonu aşkın şahıs tarafından izlendi. Vizyona girdiği günden itibaren en fazla tercih edilen film olan Ayla’nın yapımcısı Mustafa Uslu, hikayeyi duyduğu andan itibaren resmen aşık olduğunu belirterek, “Filmin izlenme oranından fazla memnunuz. Tüm ezberleri bozarak olması gerektiği gibi gerçek bir sinema eseri gibi bir sanat eseri gibi sağlam, emin adımlara Türk sinema seyircisi ile buluşuyor. Herkes bu filimi bağrına bastı. Bir giden bir defa daha gidiyor veya öneriyor. Nitekim gişenin layık olacağı yere geleceğini düşünüyorum. Bugün orta ölçekli bir güldürü filmi 7 milyon gibi bir gişe yapıyorsa ‘Ayla’nın da bu rakamları fazla rahat geçeceğini düşünüyorum. Ama ‘Ayla’ kısa vadeli değil, uzun soluklu bir periyotta bu rakamı yakalayacağını düşünüyorum. Çünkü olması gerektiği gibi fazla sağlam adımlarla ilerliyor. Bu bizi fazla mesut ediyor” dedi.

Filmin etkilerinden bahseden Uslu, Ayla’yı izleyen bir kadının 30 yıldır görüşmediği babasıyla, bir reklamcı erkeğin de 20 yıldır görüşmediği annesiyle barıştığını anlattı.

‘İLK GÜNDEN İTİBAREN OSCAR’A HAZIRLANDIK’

Oscar’da ilk günden beri fazla iddialı olduklarını anlatan Uslu, filmi dizayn ederken tüm enstrümanları ona göre oluşturduklarını, ilk günden itibaren Oscar için hazırlandıklarını anlatım ederek şunları söyledi: Los Angeles seyahatimizde Türk filmleri haftasında fazla başarılı sonuçlar elde ettik. İnsanların ilgileri fazla iyiydi. Orada da ‘Ayla’nın etkilerini aldık. Çok güzel art dönüşler oldu. Hiç beklemediğimiz rakamlara ulaştık. Golden Globe eski başkanı, ‘Ayla’nın Oscar’a ihtiyacı yok ama Oscar’ın ‘Ayla’ gibi bir filime ihtiyacı var’ demesi ayrıca moral verdi. Çok inanıyorum.” Uslu, bundan sonra da Müslüm Gürses’in gerçek yaşam hikayesini anlatan bir film çekeceğini açıkladı. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?