• DOLAR
  3,9230
  % -0,87
 • EURO
  4,6391
  % -0,20
 • ALTIN
  163,2335
  % 1,12
 • BIST
  105.964
  % 0,66
Rüyada köpek görmek ne anlama gelir? Rüyadaki köpeğin tabiri…

Rüyada köpek görmek ne anlama gelir? Rüyadaki köpeğin tabiri…

En sadık hayvan olarak görülen köpeğin rüyadaki manası da sadakattir. Düş tabirleri konusunda ihtisas yapan Cafer-i Sadık (r.a.) rüyada görülen köpeği 4 şekilde tabir etmiştir; alçak düşman, tamahkâr zengin, işleri ve amelleri çirkin âlim, jurnalci ve bilgisiz adam. Rüyada köpeğin cinsiyeti, köpekle girilen mücadelede kimin galip geldiği vs. durumlarda rüyanın yorumu değişir. İşte, farklı şekillerde görülen köpeğin düş tabiri;

Rüyada dişi köpek görmek; başa bela açacak olan fena karakterli kadına işaret eder. Erkek köpeği kovalayan dişi köpek, fena huylu bir kadın tarafından kötülüğe uğramak anlamına gelir.

Rüyada köpek sürüsü görmek; rüyada görülen köpek sürüsü düş sahibinin psikolojik bir durumundan ileri gelir. Düş sahibinin fazla arzuladığı bir şeyin gerçekleşeceğine yorulur.

Rüyada ölü köpek görmek; geçirilecek rahatsızlığa, zor bir işe kalkışmaya ve can sıkıcı bir duruma işaret eder. Rüyada köpek öldürdüğünü görmek, hasım üzerinde galip gelmek anlamında yorumlanır.

Rüyada köpeklerin saldırısına uğramak; rüyada köpeğin saldırısına uğramak ancak ziyan görmemek, zararsız düşmana işaret eder. Saldırıya uğranılan köpeğin alt edilmesi, aileden biriyle tartışmaya girmek anlamındadır. Köpeğin salyasının akması ve düş sahibinin üzerine bulaşması, düşmanın fena laflarına işarettir.

Rüyada bir köpeklerin birbirlerine saldırdığını görmek; düşmanından kurtulmak için diğer bir düşmanı üzerine yollamak demektir.

Rüyada köpek tarafından ısırılmak; haset eden dost ve rekabet içine girilecek iş arkadaşına işaret eder. Köpek ısırması rekabette olunan iş arkadaşından bir zarara uğramak şeklinde yorumlanır. Yakın ya da ırak bir hasım tarafından ziyan uğratılmak anlamında da tabir edilir.

Rüyada havlayan köpek görmek; düşmanlardan işitilecek olan can sıkıcı fena sözdür.

Rüyada konuşan köpek görmek; rüya sahibinin etrafından bir şeyler gizlediği anlamı taşır.

Rüyada köpek beslemek; malların artmasına, evine bolluk ve bolluk geleceği anlamını taşır. Rüyada süs köpeği besleyen kişinin eşiyle arası iyi değildir.

Rüyada bir köpeği sevmek; rüyada bir köpeği sevmek ve buna karşılık köpek tarafından da dostluk görmek, düşmanlarla uzlaşmaya ve düşmanların fena tutumlarından vazgeçeceğine işarettir.

Rüyada köpeğin eve pisliğini yapması; eşler arasında çıkan anlaşmazlığa ve eşlerden birinin sadakatsiz tavrına yorumlanır.

Rüyada annem köpek görmek; rüyada ebeveyn köpeğin yavru köpekleri beslemesi, şayet düş sahibi anneyse onun da evlatlarına iyi muamele içinde olacağına işaretken; düş sahibi bekârsa hayırlı bir kişiyle evleneceği anlamını taşır.

Rüyada köpek eti ve sütü yemek; rüyada köpek eti aş düşmana üstünlük ve harama bulaşmak; süt ise fazla korkulan hasım manasındadır.

Rüyada görülen köpeğin cinsine göre de yorum farklılaşabilir. Buna göre;

Ev köpeği; rüya sahibinin de ev köpeğinden işaretle munis ve merhametli bir şahıs olduğuna yorumlanır.

Av köpeği; işsizlik, miras ve hasım gibi değişik anlamlarda yorumlanır. Av köpeğiyle ava çıkmak düşmana yapılan iyilikken; av köpeğini kovalamak düşmanı uzaklaştırmaktır.

Çoban köpeği; rüyada görülen çoban köpeği düş sahibinin etrafında saygınlık gören, saygın bir şahıs olduğu anlamını taşır.

Tazı köpeği; zalim bir hasım ve devlet makamında yüksek bir mertebe anlamı taşır.  

Süs köpeği; eşler arasında probleme ve aralarının açılması anlamına gelir.

Rüyada görülen yavru köpek; sevimli bir çocuktur.

Rüyada Köpek Görmenin Psikolojik Yorumu:

Rüyada görülen köpek, sezgi, sadakat, cömertlik, koruma, ve sadakat gibi kavramları simgeler. Gücü de simgeleyen köpek, düş sahibinin kuvvetli adımlarla ilerleyeceği, yeni işler içinde olacağı manasındadır. Rüyada köpek havlaması kişinin iç çatışmalarını gösterirken; arkadaşlık konusuna, saklı korkularına ya da kişinin kendinin dahi bilmediği bir yeteneğe sahip olduğuna işarettir. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?