• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Mükerrem Kemertaş’a vefa konseri

Mükerrem Kemertaş’a vefa konseri

Yoğun alaka gören konserde İzzet Altınmeşe ve Belkıs Akkale gibi birbirinden değerli isimler, sahne alarak sanatçıya his dolu bir gece yaşattı. 
Pendik Belediyesi ve Türk Halk Müziği Sanatçısı Yavuz Değirmenci tarafından organize edilen vefa konserine Pendiklilerin ilgisi aka oldu. Alkışlar eşliğinde salona gelen Mükerrem Kemertaş’ın elini öperek sıhhat ve afiyetler dileyen Belediye Başkanı Dr. Kenan Şahin, gösterdikleri ilgiden ötürü da Pendiklilere teşekkür etti. Geceye Kemertaş’ın memleketi Erzurum’dan da fazla sayıda misafir katıldı.

GECEYE BİRÇOK ÜNLÜ İSİM KATILDI

Yunus Emre Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşen gecede Kemertaş’ın sanatçı dostları İzzet Altınmeşe, Belkıs Akkale, Sevcan Orhan, şeref Şan, Aysun Gültekin ve Lütfü Ortakale yalnız bırakmadı. Sanatçılar, vefa gecesine katılan ancak sıhhat sorunu sebebiyle sahne alamayan Kemertaş’a vefa borçlarını birbirinden değerli türküler söyleyerek gösterdi. Türk Halk Müziği sanatçısı oğlu Tuncay Kemertaş da babasına Erzurum Dağları Türküsünü seslendirdi.

Sahnedeki performansı öncesi Mükerrem Kemertaş’a “Çok değerli ağabeyim” diye hitap eden Belkıs Akkale, “O, sadece benim için değil, cemiyet için de fazla mühim bir şahsiyet. Onunla şeref duyuyorum.” dedi. Yanık sesiyle birbirinden güzel türküler okuyan İzzet Altınmeşe ise sanatçı için “O, türküleri okumadı, türküleri yaşadı” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?