• DOLAR
  3,9585
  % 0,85
 • EURO
  4,6491
  % 0,95
 • ALTIN
  162,9536
  % 0,24
 • BIST
  105.268
  % 1,30
Mehmetçik’e moral mektubu

Mehmetçik’e moral mektubu

Rize’de 300 ortaokul öğrencisi, hudut bölgelerinde vazife yapan Mehmetçik’e moral vermek için name yazdı.Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) Rize Temsilciliği Ortaokul Koordinatörlüğü Birimi tarafından Mehmetçik’e destek olmak amacıyla proje hazırlandı.Proje çerçevesinde kentteki 25 ortaokulda eğitim öğretim gören 300 öğrencinin yazdığı mektuplar Hakkari, Şırnak, Mardin, Gaziantep ve Şanlıurfa’da vatani görevini yapan askerlere gönderildi.TÜGVA Rize Temsilciliği Ortaokul Koordinatörü Fatih Dama, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projeyi Mehmetçik’e yanlarında olduklarını hissettirmek amacıyla gerçekleştirdiklerini söyledi.

Öğrencilerin yazdığı mektupların his dolu olduğunu belirten Dama, “Mektupları Hakkari, Şırnak, Mardin, Şanlıurfa ve Hatay’daki hudut birliklerine gönderdik. Buradan Kuzey Irak ve Suriye’de bulunan komutanlarımızın sayesinde Mehmetçik’e ulaştırılacak.” dedi.Dama, öğrencilerle askerler arasında gönül köprüsü kurmayı hedeflediklerini vurgulayarak, “Askerlerimize yalnız olmadıklarını hissettirmek istedik. Öğrencilerimize de asker kavramının derinliğini aktarmayı amaçladık.

ASKERLER BU ÜLKE İÇİN ÇOK ÖNEMLİ

Öğrencilerimizin satırlarında, askerin bu memleket için ne kadar mühim olduğunu bir kez daha gördük.” diye konuştu.Mektuplardaki her satırın mühim olduğunun altını çizen Dama, “Eminim ki askerlerimiz mektupları okuduklarında duygulanacaklar ama onlara küçücük bir tebessüm ettirebilirsek ne mesut bize.” ifadelerini kullandı.Mektup yazan öğrencilerden Aysel Yıldırım, vatanı korudukları için askerlere minnettar olduklarını dile getirerek, “Onlara fazla dua ediyorum. Askerlerimizi fazla seviyoruz.” dedi.Gerçek duygularını kağıda aktardığını anlatan Erva Sancaktutan ise mektubunda, Türkiye’nin, askerlerin yanında olduğundan bahsettiğini söyledi.Sancaktutan, “Onlar cephedeyken biz ders çalışacağız, geleceğin doktorları ve mühendisleri olacağız. Onlara her vakit dua edeceğiz.” diye konuştu.- “Dualarımızla devamlı sizin yanınızdayız “Rümeysa Ayar, yazdığı mektupta askerlere şöyle seslendi:“Bu milletin fedakar askerleri, bu satırları size Rize’den yazıyorum. Öğretmenimiz, ‘askerlere name yazalım’ dediğinde bir anda içimi hüzün kapladı. Çünkü askerlik deyince akla ilk olarak memleketinden, ailesinden, sevdiklerinden uzak, devamlı özlem içinde yaşayan insanlar geliyor. Dualarımızla devamlı sizin yanınızdayız.” Fatma Zehra Genç ise “Siz orada mücadele ederken biz burada istikbal için okuyoruz. Biz de vatanımız ve milletimiz için okuyoruz. Siz, bizim gururumuzsunuz. Bunu sakın unutmayın.” sözleriyle duygularını dile getirdi.Havva Karaca da mektubunda, “Sevgili asker ağabeyler, bu cümleleri yazarken inanın fazla duygulanıyorum. Sakın üzülmeyin, siz üzülürseniz bende üzülürüm. Sizleri fazla ama fazla seviyorum. Allah sizden razı olsun.” ifadelerine yer verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?