• DOLAR
  3,9533
  % 0,71
 • EURO
  4,6413
  % 0,78
 • ALTIN
  162,7955
  % 0,28
 • BIST
  103.853
  % -0,06
Limonu saçınıza sürerseniz…

Limonu saçınıza sürerseniz…

Bayanlar genellikle limonu saçlarının rengini açmak için kullanırlar. Limon içerisinde tabii asidik maddeler ve yüksek miktarda c vitamini barındırması açısından renk açmanın yanında saça ve saç derisine mucizevî faydalar sağlamaktadır. 

İşte limonun saça ve saç derisine sağladığı mucizevî faydalar

Saç derisine uygulanan limon seç derisinde oluşan konak ve saç derisi problemlerini gidermeye muavin olmaktadır.

Saç derisine uygulanan limon, kan dolaşımının hızlanmasına muavin olarak, saç derisine oksijen gitmesine muavin olur. Böylelikle saç dökülmesini önleyerek, saçlarınızın gürleşmesine muavin olur.

Saçınızın acele ve kısa süre içerisinde yağlanıyorsa…

Limon suyunun bakterileri ve mikropları öldürücü etkisi vardır. Şampuanlar ile karıştırılarak kullanılabilir.

Aynı zamanda saçlarda yağ dengesini korumaya muavin olan limon suyu saç sağlığını korurken yağ bezlerinin çok yağ üretmesini engeller.

Kepek sorununu giderir

Limon suyu kepek sorunu için de kullanılabilir. Doğrudan saç derisi üzerine uygulanabilir. Ancak limon suyunun biraz su ile seyreltilerek kullanılması önerilir.

Saç kökleri daha güçlenir ve saçların uzama hızı artar. Bu işlem haftada birkaç kez saçların daha parlak ve diri olmasına muavin olmak için kullanılabilir.

Saç derisi kaşıntısı 

Limon saç derisinde oluşan yanma ve kaşıntı hissini kısa süre içerisinde geçirmeye muavin olur. Uygulama sırasında çok çok baskı uygulanmamalıdır.

Dairesel hareketler ile saçlara masaj yaparak maske olarak da kullanılabilir. Bir süre saçlarda bekletildikten sonra şampuan ile yıkanır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?