• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Köy okullarında okuyan öğrenciler sporla tanıştı

Köy okullarında okuyan öğrenciler sporla tanıştı

Hakkari Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün geçen sene başlattığı “Sağlıklı Bir Gelecek Sporla Gelecek” projesi kapsamında köy okullarında okuyan kız öğrenciler, kent merkezine getirilerek sporla tanıştırıldı. 

Hakkari Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğünün 2016-2017 eğitim öğretim yılında öğrencilerin sportif aktivitelerden daha çok yararlanabilmelerini sağlamak amacıyla hayata geçirdikleri “Sağlıklı Gelecek Sporla Gelecek” projesi kapsamında futbol, basketbol, futsal, voleybol, hentbol, badminton, bisiklet, bocce, tenis, jimnastik, güreş, masa tenisi, satranç ve dart olmak üzere yekün 14 branşta spor kursuları devam edecek. Proje kapsamında Milli Eğitim Müdürlüğünün tahsis ettiği servislerle 10 ayrı köy okullarından yüzlerce kız talebe kent merkezine getirilerek futbol ve voleybol ile tanıştırıldı. Futbol ve voleybol maçı yapan kız öğrenciler, birbirleriyle kıyasıya mücadele etti.

HEDEFLERİ 35 BİN ÖĞRENCİ !
Proje hakkında açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Şube Müdürü ve Proje Koordinatörü Erol Hanlıgil, Hakkari Valiliği ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geçen sene başlatılan ‘Sağlıklı Bir Gelecek Sporla Gelecek’ projesinin bu sene da köy okullarında ve üç ilçede devam edeceğini söyledi. Hanlıgil, “Proje kapsamında 10 köy okulundan yüzlerce kız öğrenciyi kent merkezine getirerek futbol ve voleybol maçı yaptırdık. Yaptığımız müsabakalarda öğrenciler arasında oldukça yetenekli öğrenciler keşfettik. İnşallah bu öğrenciler ileriki yıllarda ülkemizi vatan dışında temsil edecek. Hedefimiz sene boyunca 35 bin öğrenciyi sporla tanıştırmak. Bize geçen yıldan beri yardımlarını esirgemeyen Hakkari Valisi Cüneyit Orhan Toprak ve İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun’a tekrardan teşekkür ederim” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?