• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Kalıcı makyaj ürünlerine dikkat

Kalıcı makyaj ürünlerine dikkat

Profesyonel Kalıcı Makyaj Uzmanı ve Uzman Estetisyen Neslim Güngen, “Kalıcı kozmetikler için kullanılan hususi terimler genellikle ‘mikropigmentasyon’, ‘mikropigment implantasyon’ ya da ‘dermagrafiks’ olarak bilinmektedir. Kalıcı makyaj tabii ten renginizle uyumlu etkiler oluşturabileceği gibi bazı küçük kusurları kapatmada ve biçim bozukluklarını gidermede kullanılmaktadır. Kalıcı kozmetik prosedürler hususi alet ve tek kullanımlık iğne yardımıyla 0.3-0.7 mm ten altına pigment sokularak yapılır. Süreç konsültasyon, pigmentin uygulanması ve pigment tasarım çalışmalarının iyileşme sürecini gözlemlemek ve renkleri değerlendirmek için en az bir ya da daha fazla denetim seansından oluşmaktadır. İlk prosedür genellikle yaklaşık 2-2,5 saat kadar sürmektedir. Kontroller ya da renk tazeleme prosedürleri daha kısa vakit alır. Pigmentler için kullanılan boyalar zehirli ve kanserojen maddeler içermez. Cildin iyileşme sureci üç veya dört hafta olmakla beraber, iki tedavi arası en az iki veya üç haftadır” dedi.
Kalıcı kozmetik prosedürlerinin kalıcılığı pigmentin derinin dermal tabakasının üst retiküler kısmına dövme olarak yapılmasından ve yıkama ile çıkmamasından kaynaklanmakta olduğunu kaydeden Güngen, “Ancak umumi olarak herhangi bir dövme ya da renklendirici (pigment) için vakit vakit solmalar görülebilmektedir. Renk tonunu yeniden geliştirmek ya da varsa biçim bozukluklarını gidermek için periyodik olarak bakım yaptırmak gerekir. Pigmentlerin bilimsel yapısı ve periyodik yenilenme gereksinimi renkli saç bakımı ile aynıdır. Nasıl ki güneşe ve öbür çevresel unsurlara maruz kalan evin hariç boyasının ya da bir mobilya malzemesinin rengi vakit içinde değişime uğruyorsa deriye implante edilmiş pigment de zamanla solabilmektedir” diye konuştu.

Güngen, “Aslında pigmentlerin periyodik bakım gereksinimi kişinin renk ve desen tercihlerini yeniden değerlendirmek için iyi bir fırsattır. Kalıcılık kavramı, herhangi bir değişiklik olmadan gayet iyi bir düşünce gibi görünse de, kendi zevkinizin yıllar içinde nasıl değişebileceğini düşünün.. Vakit vakit aka olasılıkla giyim tercihlerinizde, saç renk veya stiliniz de ince veya dramatik değişiklikler yapmış olabilirsiniz aynı şekilde süregelen bir makyaj tercihiniz varsa bu bile değişmiş olabilir” ifadelerini kullandı.
İnsanların çoğunun yaptırdığı kalıcı kozmetiklerin periyodik renk bakım ihtiyaç gerçeği umumi manzara profilini yeniden değerlendirmek ve herhangi bir değişikliğin müsait olup olmadığını belirlemek açısından uzman ile çalışmak için elverişli bir vakit olduğunu belirten Güngen, “Kalıcı makyajın uzun ömürlülüğü kişinin hayat tarzına bağlı olarak değişir. Buna en fazla tesir edenler; güneşe maruziyet, kalıcı makyaj prosedürü için kullanılan renkler ve aynı zamanda cilde düzenli uygulanan bakım ürünlerdir” şeklinde konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?