• DOLAR
  3,9585
  % 0,85
 • EURO
  4,6491
  % 0,95
 • ALTIN
  162,9536
  % 0,24
 • BIST
  105.268
  % 1,30
‘GASMEK artık Gaziantep’in bir markası’

‘GASMEK artık Gaziantep’in bir markası’

Gaziantep Sanat Merkezi’nde açılan sergi için bir merasim düzenlendi. Törene AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, STK temsilcileri ve GASMEK kursiyerleri ile fazla sayıda vatandaş katıldı.

Törende katılımcılara açıklamalarda bulunan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GASMEK’in artık Gaziantep’in bir markası olduğunu söyledi.

Bu sergi ürünlerinin içinde annelerin şefkati olduğunu belirten Şahin, “Bu serginin içinde Anadolu’nun muhabbeti ve bereketi var. Babalarımızın omuzlarındaki yükü hafifletmek var, o yükü almak var. Hep beraber temellerini attığımız GASMEK bugün büyüdü ve aka bir aile oldu” dedi.

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun Kocaeli’yi kadın dostu bir kent, çocuk dostu bir kent, spordan sanata mahalli kalkınmada yaptıklarına tanık olduğunu belirten Fatma Şahin, kalkınmanın ve demokrasinin yerelden başladığını söyledi. 2 milyon Gaziantepli’nin yaşamına dokunmak için gayret gösterdiklerini vurgulayan Şahin, zengin-fakir, engelli-engelsiz, kadın-erkek ayrımı yapmadan her kesime hizmet götürmeye çalıştıklarını kaydetti.

GASMEK’ten çıkan eserlerin her geçen yıl daha fazla güzelleştiğini anlatım eden Şahin, insanların kendini bu topraklara ve bu şehire ait olduğunu hissederek çalışılması gerektiğine vurgu yaptı.

HALK ÜNİVERSİTESİNDE İNSANLARIMIZ DERTLEŞİYOR

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ise, bu çeşit faaliyetleri kurs olarak tanımlamadıklarını, onun yerine “halk üniversitesi” diye tanımladıklarını söyledi. Bu kurslarda insanların hem rehabilite olduğunu, hem gönlünün ve ruhunun dinlendiğini anlatım eden Karaosmanoğlu, “Bu kurslarımız bir aile ve sevgi ortamları. Karşılıklı sevgi ve muhabbetle dertleşiyoruz. Hem sorunlarımıza çözüm buluyoruz hem de dertleşiyoruz. Gaziantep’te bu sevgi yumağını görmekten fazla mesut oldum. Bu kursların mimarı olan Fatma Şahin’i göstermiş olduğu emekten ötürü kutlama ediyorum” diye konuştu.

AB Bakan Yardımcısı Ali Şahin de, Gaziantep’in bir zanaat kenti olduğunu anlatım ederek, Türk milletinin de kuvvetli bir zanaat ustalarından oluşan topluluk olduğunu vurguladı. Şahin, bedeni dinlendirmek için sporu bedenin bir parçısı haline getirmek, ruhumuzu dinlendirmek için sanatı hayatımızın bir parçası haline getirmek gerektiğini söyledi.
Konuşmaların ardından sergini açılışı yapıldı. GASMEK kurslarında başarılı olan kursiyerlere başarı belgelerinin verdiği törende, kamu oyunları gösterisi yapıldı. Sergi öncesi ise GASMEK bünyesinde yer saha öğretmenlerin oluşturduğu müzik grubu türkü söyledi.

Açılıştan sonra sergiyi gezen Başkan Şahin, konuklara sergi ile ilgili bilgiler verdi.
72 barşta yekün 2 binin üzerinde ürünün sergilendiği GASMEK sergisi 31 Ekim’e kadar ücretsiz gezilebilecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?