• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
“Cilt gençleştirmede ‘altın iğne’ yöntemi”

“Cilt gençleştirmede ‘altın iğne’ yöntemi”

Dermatoloji Uzmanı Dr. Ayfer Aydın, “İğneler radyofrekans dalgaları ile ten altına 60 dereceye kadar hararet iletir. Bu hararet ten üstünde herhangi bir ziyan oluşturmaz, doğrudan kolajenin üretildiği bölgeye ulaşır” dedi.  Aydın, “Son yıllarda popüler hale gelen Altın İğne ten gençleştirme yönteminde mezoterapi, fraksiyonel lazer ve radyofrekans teknolojileri tek bir cihazda toplanmıştır” dedi.

Aydın, surat bölgesinin tamamında otuz beş kırk dakika süren metot hakkında “İğneler radyofrekans dalgaları ile ten altına 60 dereceye kadar hararet iletir. Bu hararet ten üstünde herhangi bir ziyan oluşturmaz, doğrudan kolajenin üretildiği bölgeye ulaşır. Ulaştığı bölgede tabii bir yara iyileşme süreci başlatır. Ten kendini yenileyerek onarmaya başlar. Uygulama boyunca fraksiyonel radyo frekans sistemi 25 tane mikro iğne ile yüze gözle görülemeyecek kadar ufak 25 bin tane mini kanal açar ve toplamda bin kez hararet verir. Bu işlem bütün yüzde 30-45 dakika sürer. Kişiye hususi tek kullanımlık iğnelerin kullanıldığı metot her mevsim uygulanabiliyor özellikle yaz mevsiminde uygulanabilmesi aka avantaj sağlıyor” ifadelerini kullandı.

ALTIN İĞNE HANGİ TEDAVİLER İÇİN KULLANILIR?

Dr. Ayfer Aydın, altın iğnenin tedavide kullanıldığı alanları şu şekilde sırladı: “Cilt gençleştirmede fazla etkili. Ameliyatsız ten germe olarak bilinen bu metot cildi yeniliyor ve kişinin daha genç bir görünüme sahip olmasını sağlıyor. Kırmızı surat tedavisi, akne rozasea tedavisi, sivilce ve sivilce izlerinin tedavisi, ten çatlaklarının (strialar) tedavisi, özellikle doğum sonrası gelişen karın çatlakları ve gevşemesinin tedavisinde, kalça ve bacaklarda gelişen çatlakların tedavisinde oldukça etkilidir, skar dokusu ,izler , ameliyat izlerinin giderilmesi, aşırı terleme”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?