• DOLAR
  3,9628
  % 0,14
 • EURO
  4,6507
  % 0,05
 • ALTIN
  163,2965
  % 0,14
 • BIST
  105.268
  % 1,30
Çarpık dişlere görünmez çözüm!

Çarpık dişlere görünmez çözüm!

Dişlerinde çarpıklık, açıklık ya da düzensizlik ile ilgili sıkıntı yaşayan, ortodontik tedavi yaptırmaya veya diş teli kullanmaya sıcak bakmayan birçok şahıs için görünmeyen diş telleri kullanılıyor. Lingual Ortodonti Uzmanı Dr. Cem Caniklioğlu, tekniğin kişiye hususi olarak hazırlandığını ve dişlerin iç yüzeylerine yapıştırılan ortodontik cihaz ve tellerle diş pozisyonlarının düzeltildiğini açıkladı. 

TELLER ÖN YÜZEYDEN GÖRÜNMÜYOR!

Dişlerinde çarpıklık, açıklık ya da düzensizlik ile ilgili sıkıntı yaşayan birçok şahıs estetik kaygılardan ötürü ortodontik tedavi yaptırmaya veya diş teli kullanmaya sıcak bakmıyor. Görünmeyen diş tellerinin kullanıldığı Lingual Ortodonti ise her yaştan herkesin sağlıklı dişlere, estetik bir manzara ile kavuşmasını sağlayarak diş teli kullanımı konusundaki kaygıları azaltıyor.
Lingual Ortodonti Uzmanı Dr. Cem Caniklioğlu, tekniğin kişiye hususi olarak hazırlandığını ve dişlerin iç yüzeylerine yapıştırılan ortodontik cihaz ve tellerle diş pozisyonlarının düzeltildiğini belirterek, “Teller ön yüzeyden görünmediğinden ötürü estetik olarak sizlere avantaj sağlıyor” dedi.
Görünmeyen diş tellerinin son yıllarda sıkça tercih edilen uygulamaların başında geldiğine dikkat çeken Dr. Caniklioğlu, dişlerin dışarıdan görünen yüzeylerinin hiçbir şekilde etkilenmediğini belirterek, bu tedavi ile dişlerdeki düzelme sırasında özgürce gülümsenin ve konuşmanın olası olabildiğini belirtti.
Lingual Ortodonti tedavisinin ünlüler tarafından da tercih edildiğini belirten Caniklioğlu, “Çapraşık ve doğru konumlanmayan dişler ağız hijyeni ve ağız-diş sağlığı açısından, estetik kaygılara oranla daha aka sorunlara yol açabiliyor. Çapraşık diş problemi olmasına rağmen, birçok şahıs klasik ortodontik tedavi öbür bir deyişle metal ve şeffaf diş telleri kullanımı ile ortaya çıkan estetik kaygıdan ötürü tedavi olmak istemiyor. Lingual teknik ile beraber samimi takılan diş telleri dışardan görünmediği için kişilerin estetik kaygıları sona eriyor. Sürekli göz önünde olan, ekranlarda görünen ünlüler de Lingual Ortodonti tekniği ile rahat ediyor. Görünmeyen diş teli tedavisinde kullanılan lingual braket ve lingual tellerin kişiye hususi olarak laboratuar ortamında hazırlandığı için başarı şansı yüksek oluyor. Kişilerin iş ve sosyal hayatlarını müspet yönde etkileyerek, diş teli kullanımını kâbus olmaktan çıkarıyor” şeklinde konuştu.

ORTODONTİSTİ SEÇERKEN DİKKAT EDİN!
Ortodontik tedavide uzman yeterliliğinin başarıyı direkt etkilediğini söyleyen Dr. Cem Caniklioğlu, Lingual Ortodonti uzmanlığı için yaklaşık 2 sene süren ek bir uzmanlık eğitimi alındığını anlatım ederek tedavi olmayı düşünen hastaların ortodontisti seçerken dikkatli olması gerektiğini vurguladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?