• DOLAR
  3,9650
  % 0,19
 • EURO
  4,6516
  % 0,07
 • ALTIN
  163,1451
  % 0,11
 • BIST
  105.268
  % 1,30
”Bordo Bereliler Suriye’ye” Londra’dan ödül!

”Bordo Bereliler Suriye’ye” Londra’dan ödül!

Türkiye’de 18 milyon seyirci kitlesine ulaşan Bordo Bereliler Suriye filmi Londra’da düzenlenen 10. Uluslararası Avrupa Kalite Kongresinde sinema kategorisinde ödüle layık görüldü. 

Vize problemi sebebiyle Londra’ya gidemeyen Bordo Bereliler Suriye filmirir yapımcısı Erdoğan Yaprak, Bursa’nın İnegöl ilçesinde, Hotel Angelacoma’da düzenlenen törende, ödülünü Lob’in International Yönetim Başkanı Fahri Ustaoğlu’nun elinden aldı.
Fahri Ustaoğlu, ”Lob’in, 30 yıldır Türkiye markasını dünya kamuoyunda hak ettiği yere taşımaya çalışan bir kurum. 1988 yılında rahmetli Adnan Kahveci’yle çıktığımız bir yolculuk. Dünyanın birçok yerinde konferanslar düzen ettik. En son düzenlediğimiz konferans Londra’daydı. Londra’da 10. Uluslararası Avrupa Kalite Kongresini gerçekleştirdik. Hem Avrupa’da, hem de Türkiye’de kaliteli mahsul ve hizmet üreten kurumları ödüllendirdik. Erdoğan Yaprak başta olmak üzere senarist Coşkun Gündoğdu ve yönetmen Erhan Baytimur’un emekleriyle Türkiye’de 18 milyon seyirci kitlesine ulaşan Bordo Bereliler Suriye filmi incelenerek mükafat almaya hak kazandı” dedi. 

Yapımcı Erdoğan Yaprak, ”Londra’dan böyle bir ödülün gelmesi sevinç verici. Bordo Bereliler Suriye filmi bugün Türkiye’nin en fazla şehit verdiği il olan Osmaniye’de çekildi. Bizim için manevi değeri olan bir yer. Çünkü şehit ailelerin acılarına bir nebze olsun ortak olduğumuzu düşünüyoruz. Biz aslında bu işe 2016 yılında başladık. 2016 yılında başladığımız 15 Temmuz süreci olmamıştı. Senaryomuzu biz 15 Temmuz’dan sonra değiştirdik. Askerliği peygamber ocağı olarak görüyorduk. Gençlerimize de bunu aşılamak için Bordo Bereliler Suriye filminde ağırbaşlı mesajlar verdik” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?