• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Başakşehir’de 10 bin kadına kanser muayenesi

Başakşehir’de 10 bin kadına kanser muayenesi

Erken teşhis edilen 106 kadın ilgili kliniklerde tedavi görerek kansere yakalanmaktan kurtuldu.

Meme sağlığı ve hastalıkları hakkında toplumu bilgilendirmek, hastalara sosyal, bilimsel ve psikolojik yönden destek olmak, erken teşhis konusunda şuur oluşturmak amacıyla kurulan MEMEDER 10. yılını kutladı. Her sene düzenlenen kahvaltı organizasyonu ile dernek kurucuları ve gönüllülerini bir araya getiren organizasyonda meme sağlığı ve tedavisi konusunda erken teşhisin önemi bir kez daha vurgulandı.

Bahçeşehir Muhsin Ertuğrul Tiyatrosu’nda düzenlenen 10. sene kutlamasına Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel, MEMEDER Kurucu üyesi ve onursal başkanı Vahit Özmen, MEMEDER Idare Kurulu Başkanı Ülkü Büyükgönenç ve Başakşehirli MEMEDER üyeleri katıldı.

Kamu yararı için çalışıyor

Başakşehir Belediye Başkan Yardımcısı Nurettin Ertemel, MEMEDER’in halk yararı vasfına kavuşan fazla hususi bir müessese olduğunu belirterek, “Bu yüzden hep daha yukarılara taşımak için elimizden geleni yapıyoruz, yapacağız da. Yerel idare sadece yol yapmak, insanlara hizmet götürmek değil hususi projelerin içinde bulunmayı da gerektiriyor. Belediye olarak biz de üzerimize düşenleri yaparak MEMEDER’i desteklemeye devam edeceğiz.” dedi.

10 sene boyunca muayene ve tedavi edilen hastalar konusunda rakamsal veriler paylaşan MEMEDER Idare Kurulu Başkanı Ülkü Büyükgönenç ise “MEMEDER bu sene 10. Yılını dolduruyor. Bu süreç içerisinde Bahçeşehir, Güvercintepe, Şahintepe, Boğazköy gibi mahaller olmak üzere yaklaşık 10 bin kadının kontrolleri yapıldı. Bu taramalarda sonucunda şimdiye kadar 106 hastamızı erken teşhisle tedavi ettik. Bende erken teşhisle tedavi olan insanlardan biriyim o yüzden erken teşhisin ne kadar mühim olduğunu anlamak gerekir” diye konuştu.

MEMEDER Kurucu üyesi ve onursal başkanı Vahit Özmen de MEMEDER’in işleyişinde destek olan, emeği geçen herkese teşekkürlerini sundu. 

Protokol konuşmalarının ardından MEMEDER’in çalışmaları hakkında bir sunum gerçekleştirildi. Müessese yıldönümü programı kahvaltı ile son buldu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?