• DOLAR
  3,9585
  % 0,85
 • EURO
  4,6491
  % 0,95
 • ALTIN
  162,9536
  % 0,24
 • BIST
  105.268
  % 1,30
Bakanlıktan “Türkçemiz Geleceğimiz” konferansı

Bakanlıktan “Türkçemiz Geleceğimiz” konferansı

Kastamonu’da Birlik Vakfı Kastamonu Şubesi tarafından, Gençlik ve Spor Bakanlığı Gençlik Projeleri Destek Programı kapsamında “Türkçemiz Geleceğimiz” konulu konferans düzenlendi.

TÜRKİYE’DE OKUMA ORANI DÜŞÜK

Kastamonu Belediyesi Konferans Salonu’nda düzenlenen konferansta, ozan ve yazar Yavuz Bülent Bakiler, kitap okumanın öneminden bahsetti.Türkiye’de kitap okunma oranının Avrupa devletlerinin fazla altında olduğunu belirten Bakiler, “Bir evde kitap yoksa, kütüphane yoksa o evin mağara karanlığından hiçbir farkı yoktur. İsterse tüm avizeleri altından, tüm halıları ipekten olsun. O evde yetişen çocuklar kendini geliştirememektedirler. Kendini geliştiremeyen çocuklar ileriki yıllarda kendilerini iyi anlatım edemezler.” dedi.

Bakiler, kendisinin de üniversite yıllarına kadar kitap okuma alışkanlığı olmadığını bu nedenle topluluk önünde konuşmakta aka zorluk çektiğini söyledi.Kitap okuyarak bu zorlukların üstesinden geldiğini anlatım eden Bakiler, “Kitaplar sayesinde topluluk önünde rahatça konuşabiliyorum. Kitap okumadığım yıllarda topluluk önünde beş dakika konuşmak bana ulaşılmaz geliyordu. Şu an değil 5 dakika, 3 saat hiç takılmadan konuşabilirim.” ifadesini kullandı.Konferansta Birlik Vakfı Kastamonu Şube Başkanı Reşat Asrak da konuşma yaptı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?