• DOLAR
  3,9592
  % 0,86
 • EURO
  4,6524
  % 1,02
 • ALTIN
  163,3592
  % 0,47
 • BIST
  105.268
  % 1,30
5 ayda hayatı tamamen değişti!

5 ayda hayatı tamamen değişti!

Özel Ümit Hastanesi Anestezi -Reanimasyon ve Akupunktur uzmanı Dr.Emelnur Güney’e kilo vermek için başvuran Kuytu, arkadaşlarından gelen tavsiye üzerine bu yola başvurduğunu bildirdi.

KİLO VERMENİN YANISIRA PEK ÇOK OLUMLU DEĞİŞİM YAŞADI

Hayatında İlk kez akupunktur tedavisi saha Kuytu, tedavi sonrasında kilo vermenin yanı dizi birçok müspet gelişme de yaşadığını söyledi. Yaşadığı müspet gelişmeleri anlatan Kuytu; umumi olarak hayat enerjisinin yükseldiğini, hayata karşı daha istekli ve müspet bakmaya başladığını, tedavi sonrasında önceden bozuk olan uyku düzeninin düzeldiğini, geç saatlerde aş yeme alışkanlığını bıraktığını belirtti.

Kuytu, akupunktur öncesi kilo problemi nedeniyle yürüme sorunu yaşadığını, ağrıları olduğunu ve akupunktur sayesinde ağrılarından kurtulduğunu bildirdi. Verdiği kiloların getirdiği hafifleme duygusu ve akupunkturdan aldığı destek sonucu hayat enerjisinin arttığını ve hareketlerinde daha aktif hale geldiğini belirten Kuytu, stresinin azaldığını, hayata ve olaylara daha müspet baktığını ve yıllarca sıkıntısını çektiği bacak ağrılarından kurtulduğunu söyledi. Kuytu, akupunktur öncesi yüksek tansiyon hastası olduğunu ve tansiyonunun uygulanan seanslar sonrası normale döndüğünü, insülin direncinin kırıldığını ve eskisi gibi açlık krizleri yaşamadığının altını çizdi.

Kuytu sözlerini şöyle sürdürdü:

”Emelnur hocam tedaviye başlamadan evvel bana hayat tarzı oluşturma konusunda mühim bilgiler verdi. Akupunktur tedavisi ile direk zayıflatmaktan öte sağlıklı bir hayat tarzı oluşturmanın mühim olduğuna değindi. Akupunkturdan alınan destek ile hayat tarzını oluşturduğumuzda, akupunktur sonrası kilo almak gibi korkumuzun olmayacağını anlattı. Kilo verirken sağlıklı ölçülerde vermenin önemine değindi. Sürekli yakın takip altında yağ kas ve su miktarlarım ölçüldü ve hususi tetkiklerle insülin direncimin düşüşü takip edildi. Tedaviden ve hocamdan aldığım enerjiyle hayatım değişti. Ona beni kilolarımdan kurtardığı ve hayatıma sıhhat kattığı için minnettarım. Herkese öneriyorum Emelnur hocamı ve akupunktur tedavisini. Emelnur hocama binlerce kez teşekkür ediyorum özgüvenimi yine bana kazandırdığı için. Daha erken tanışmadığım için pişmanlığım var.”

Kulak ve gövde akupunkturu uygulanarak 5 ay gibi bir sürede 20 kilo veren Kuytu, tedavisine devam etmekte olduğunu ve bölgesel incelme için elektrolipoliz ile devam edeceklerini bildirdi.

AMAÇ YAŞAM TARZINI DEĞİŞTİRMEK

Tedavi hakkında konuşan Akupunktur Uzmanı Dr. Emelnur Güney ise şunları söyledi:

”Akupunktur dünyamızda 5000 yıldır uygulandığı bilinen güvenilir bir tedavi yöntemidir. Vücudumuzun umumi enerji dengesi, bağışıklık sistemi, hormonal dengesi ve otonom sinir sistemi gibi ana mekanizmalarını güçledirerek ve dengeleyerek sağlıklı ve kuvvetli bir gövde ortamı yaratır…kilo verme kararıyla gelen hastalarımızda bu stabil ortam kişisel gücün ortaya çıkmasını sağlar. Akupunkturdan alınan destek ile hayat tarzı değiştirildiğinde ve sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanıldığında yine kilo almak gibi bir risk yoktur. Hastalarımızın yağ kas ve su dengelerini ölçerek ve biyokimyasal analizlerini takip ederek sağlıklı ve kalıcı olarak kilo vermelerini amaçlıyoruz. Yağ kas ve su dengelerinin bozularak verildiği kilolar kişinin sağlığını etkilediği gibi yine art alınma olasılığı da yüksektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?