• DOLAR
  3,9480
  % 0,58
 • EURO
  4,6298
  % 0,53
 • ALTIN
  162,2463
  % 0,07
 • BIST
  104.476
  % 0,54
2 yaşındaki Yağız bebek ilacına kavuştu..

2 yaşındaki Yağız bebek ilacına kavuştu..

Samsun’da, “leptin hormonu eksikliği” nedeniyle devamlı kilo saha 2 yaşında 37 kiloya ulaşan Yağız bebeğin tedavisi için gereken ilaçlar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı üzerine Sosyal Güvenlik Kurumunca (SGK) karşılanmaya başlandı.

Tekkeköy ilçesinde ikamet eden Sedat-Sevda Bekte çiftinin ikinci çocukları olan Yağız’a, 5 aylıkken götürüldüğü hastanede “leptin hormonu eksikliği” teşhisi konuldu. Minik Yağız’ın iyileşmesi için doktorlar, vatan dışından getirilen ve aylık 150 bin lira tutan ilacı önerdi.

Ailesi, SGK’nın karşılamadığı ilacı alamadıkları için ufak Yağız kilo almaya devam etti. Ufak Yağız’ın yaşadıklarının basında yer alması üzerine Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatı, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan’ın girişimleri sonucu SGK, ilacı karşılamaya başladı.

İlacı 5 gündür kullanan Yağız bebeğin yavaş yavaş aş yeme isteğinin azaldığı öğrenildi.

Baba Sedat Bekte, AA muhabirine, çocuğunun ilacı kullanmaya başladığını belirterek, Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sağlık Bakanı Demircan ve kendilerine yardım eden herkese teşekkür etti.

Artık ilacı eczaneden alabildiklerini dile getiren Bekte, oğlunun yeme isteğinin azalmaya başladığını söyledi.

Anne Sevda Bekte ise çocuğunun hastalığını düşünmekten kendisinin de kısmi nüzul geçirdiğini anlatım ederek, “Cumhurbaşkanımıza ve Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyoruz. Oğlum gibi Türkiye’de 25 hasta olduğunu öğrendik. Onlar da ilaca ücretsiz olarak ulaşabilecek. İnşallah hepsi için bu ilaç ümit olur. Allah’ın izniyle Yağız bundan sonra rahat soluk alacak. 1 sene sonra da yürümeye başlayacak.” dedi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?