WhatsApp’a Yerli Rakip İletee Geliyor!

WhatsApp’a Yerli Rakip İletee Geliyor!

HAVELSAN tarafından geliştirilen yerli mesajlaşma uygulaması İletee ile bundan böyle daha güvenli bir şekilde mesajlaşılabilecek. İşte, tüm merak edilenler haberimizde...

125
0
PAYLAŞ
WhatsApp’a Yerli Rakip İletee Geliyor!

HAVELSAN tarafından geliştirilen yerli mesajlaşma uygulaması İletee ile bundan böyle daha güvenli bir şekilde mesajlaşılabilecek.

YERLİ VE MİLLİ MESAJLAŞMA UYGULAMASI İLETEE

Ankara’da gerçekleşen 2. Kamu Siber Güvenlik Zirvesi’nde teknolojide milli çözümler ele alındı. Düzenlenen zirvede oldukça önemli açıklamalarda bulunan HAVELSAN Genel Müdürü Atalay “En ileri  teknolojilerle yapılan milli ve kriptolu bir mesajlaşma uygulaması üzerinden çalışmaktayız. ” dedi. HAVELSAN Genel Müdürü Ahmet Hamdi Atalay en ileri teknolojilerin kullanılarak geliştirilen milli ve kriptolu bir mesajlaşma ve görüşme platformu üzerine durduklarını belirtti. Atalay; “İletee  ismini vermiş olduğumuz platformda kullanıcılarımız WhatsApp’ın sunduğu özelliklerin daha fazlasından faydalanacak ve daha güvenli bir biçimde mesajlaşacak” dedi.

Atalay, sosyal medya platformlarının alternatiflerini yapmanın çok zor bir iş olduğunu vurgulayarak, ” “Türkiye’de yer alan firmaların Facebook gibi bir sosyal medya yapması için herhangi bir engel bulunmuyor. Ama Facebook’u asıl Facebook yapan orada yer alan 1.5 milyar kullanıcı.” ifadesini kullandı.

HAVELSAN olarak en ileri teknolojilerde milli ve kriptolu bir mesajlaşma  uygulaması üzerinden durduklarını belirten  Atalay, mobil iletişim platformumuzun sunucularının Türkiye’de yer alacağını açıkladı. Yerli ve milli iletişim platformu olacak olan İletee’nin; mesajlaşma, sesli ve görüntülü görüşme, e-posta, konum paylaşma, konum görüntüleme, not alma ve saklama  gibi bir çok özelliğe sahip olacağı ifade ediliyor.  Son olarak uygulamanın yıl sonunda tanıtılacağını dile getirelim. Gelişmeler yaşandıkça sitemiz üzerinden bilgi vereceğiz.

 

 

BİR CEVAP BIRAK