iPhone SE 2 Çıkış Tarihi Ve Özellikleri Belli Mi Oldu?

iPhone SE 2 Çıkış Tarihi Ve Özellikleri Belli Mi Oldu?

Çin kaynaklı bir internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Apple‘ın yazılım geliştiricileri ile buluştuğu dev etkinliği WWDC 2018‘de iPhone SE 2 modelinin tanıtılacağı düşünülmekte. Peki, iPhone SE 2 çıkış tarihi ve özellikleri belli oldu mu?

294
0
PAYLAŞ
iPhone SE 2 Çıkış Tarihi Ve Özellikleri Belli Mi Oldu?

Çin kaynaklı bir internet sitesinde yer alan bilgilere göre, Apple‘ın yazılım geliştiricileri ile buluştuğu dev etkinliği WWDC 2018‘de iPhone SE 2 modelinin tanıtılacağı düşünülmekte. İddiaların bir  çoğu mantıklı olmasına rağmen bazı detaylar bunların tamamen iddiadan başka bir olmadığını tamamen kanıtlıyor ve şüphe duymaya yol açıyor.

iPHONE SE 2 NELER SUNACAK?

A10 işlemci, 2 GB RAM  başta olmak üzere  32 GB yada 128 GB depolama seçeneği ile karşımıza çıkması beklenen cihazın, Face ID sistemine geçiş yapmadan vazgeçerek  Touch ID güvenlik sistemini kullanmaya devam edeceği iddia edilmekte. Apple, iOS 12‘ye uymak ve maliyeti iyice düşürmek amacıyla Touch ID özelliğine devam etmek istiyor. Apple şirketinin maliyetleri yarıya indirdiği bir model olacak olan SE 2’de, Apple’ın önceki işlemleri bu yüzden kullanılacak.

Bu bilgilerden hariç, ekran boyutunun  4,2 inç oranında olacağı iddia edilmekte. Bu bilgilerin yanı sıra KGI’nin hazırlamış olduğu rapora göre 4.7 inç ekran ve kablosuz şarj özelliğiyle birlikte yeni bir SE modeliyle karşı karşıya kalabileceğimiz iddialar yer almıştı. Fakat bu raporun tarihi oldukça eskiydi. KGI analisti Ming-Chi Kuo,  özellikle ekranda meydana gelen önemli değişimi, kablosuz şarj desteği ve 3D algılama özelliği gelmesi gibi özelliklerin tamamen yalan olduğunu ifade etti.

Yaz aylarından bu zamana kadar  iPhone SE hakkında sürekli söylentiler mevcut. Ming-Chi Kuo ise, bu  yenilikler hakkında herhangi bir şey duymadığını ve bunun gibi tahminlerin yalan olabileceğini dile getirdi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK