Youtube’dan Yeni Bir Uygulama Daha

Youtube’dan Yeni Bir Uygulama Daha

80
0
Paylaş

Spotify ve benzeri müzik uygulamalarının kullanıcılarını hedef alan Youtube yeni bir program çıkartıyor. İşi iyice kara dökmeye başlayan Youtube’un her videosunda artık iki reklam ile karşılaşıyoruz. Reklamsız izlemek isteyenlere 9.99 dolara Youtube Red üyeliği açıktı.

Yeni çıkarttığı Youtube Music adlı uygulaması henüz Türkiye kullanıcıları için açık değil. Fakat diğer ülkelerde açılan uygulamada müzik dinleyip klip izleyebiliyorsunuz. Reklamlarla biraz bıkkınlık getiren uyguluma aynı diğer müzik programlarının yaptığı belli aylık bir ücret karşılığı reklamsız dinleme olanağı sunuyor.

Aynı zamanda Youtube çevrimdışı dinleme imkanı da sunuyor. Çevrimdışı olarak istediğiniz şarkıyı istediğiniz yerde dinleyebilirsiniz. Tabi bunun için Free hesap kullanmamanız gerekiyor. 9.99 dolara Youtube Red üyesi iseniz reklamsız ve çevrimdışı müzik imkanınız oluyor.

Youtube Music programının ara yüz olarak Youtube’dan pek farklı olmaması kullanıcılara biraz kolaylık sağlıyor. Program görünüş itibariyle, hatta mantık olarak normal Youtube’dan pek farklı olmaması kolaylıktan ziyade biraz dezavantaj olacak gibi de duruyor. Youtube Red üyeliği olmayan kişilerin sırf bu uyguluma için 9.99 dolar verip vermeyeceği şimdilik merak konusu.

Spotify gibi programlar Türk kullanıcıları düşünerek, Dolar ve Türk Lirası değer farkını göz önünde bulundurarak Premium üyelik için 9.99TL isterken Youtube bunu göz önünde bulunduracak mı, bunu bilmiyoruz. Daha Türkiye için üyelik ve satışı açılmamış olan programın ilk bir aylık deneme süresi mevcut.Deneme süresi sonunda aylık ücret talep eden Youtube’un yeni uygulaması bu piyasada biraz daha fazla rekabet doğuracağa benziyor.

CEVAP VER