• DOLAR
  3,8911
  % 0,78
 • EURO
  4,5911
  % 0,94
 • ALTIN
  160,5560
  % 0,38
 • BIST
  106.097
  % -0,82
WhatsApp’ta gönderilen mesajlar nasıl geri alınır? WhatsApp’ta kritik 7 dakika!

WhatsApp’ta gönderilen mesajlar nasıl geri alınır? WhatsApp’ta kritik 7 dakika!

WhatsApp kullanıcılarının uzun zamandır merakla bekledikleri yanlışlıkla gönderilen mesajların art alınabilmesi özelliği getirildi. Dünyanın en popüler mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp platformuna getirilecek olan güncellmeyle beraber artık yanlışlıkla mesaj gönderme devri son bulacak. Herkes için silme fonksiyonu metin mesajlarının yanı dizi fotoğraf, GIF, video, vesika ve sesli mesaj gönderileri için de uygulanabilecek.

WhatsApp’ta mesajların art alınabilmesi özelliği sayesinde kullanıcıların karşılaştıkları bu mesele tamamıyla ortadan kalkacak. Testte yer saha kullanıcıların gönderdikleri mesajların rahatlıkla silinebildiğini görüyor. Silinen mesajların ardından “bu mesaj silinmiştir” uyarısı kalıyor.Yayınlanan güncellemeyle beraber uygulamada bundan böyle kullanıcılar yanlış kişilere gönderdikleri mesajları iptal edebiliyor.

WHATSAPP’TA YANLIŞLIKLA GÖNDERİLEN MESAJLAR NASIL GERİ ALINACAK?

Kullanıcıların gönderdikleri mesajları silmelerine olanak sağlayan bu özellik için kullanıcıların ilk etapta gönderdikleri mesajlara tıklaması ve ardından menü sekmesi üzerinden iptal et tuşuna seçmeleri gerekiyor. Birçok kişinin yanlış mesaj atarak sıkıntılı duruma düştüğü manzaralar artık son bulacak.

WhatsApp’ta gönderdiğiniz bir mesajı dilerseniz yok edebilirsiniz. Bunun için gönderdiğiniz mesajın üzerine bir süre dokunup ekrana çıkan SİL seçeneklerinden birini tercih etmek. Eğer herkes için SİL seçeneğine dokunursanız gönderdiğiniz mesajı karşı taraftan da silmiş oluyorsunuz. Böylece mesajı attığınız şahıs ya attığınız o mesajı hiç görmüyor ya da görse bile onun ekranından o mesajı kaldırabiliyorsunuz.

Ancak mesajı kaldırmanın da elbette bir bedeli var. O da mesajı kaldırdığınızda hem kendi hem de karşı tarafa bu mesajı kaldırdığınıza dair bilgi mesajı vermesi. Mesajın silindiği yere sizin tarafınızdan mesajın silindiğine dair bir mesaj beliriyor. Böylece karşı yan kendisine atılan bir mesajın silindiğini ayrım ediyor; ancak mesajın içeriğini görme şansı olmuyor.

WHATSAPP’TA KRİTİK 7 DAKİKA!

WhatsApp’da geriye dönük mesajlar silinemeyecek ancak konuşma süreci içinde 7 dakika öncesine kadar olan mesajlar silinebilecek. Şimdilik kısıtlı bir grubun kullanabildiği özellik bir süre sonra umumi kullanıcıya da sunulacak. Mesaj silindiğinde karşı tarafa “bu mesaj silindi” uyarısı gidecek ancak mesaj her yerden silinmiş olacak.

Fakat kullanıcıların iletiyi gönderdikten 7 dakika içerisinde silmesi gerekiyor. Bu dakikanın ardından mesajı art silemiyorsunuz. Bu arada kullanıcı mesajı sildiğinde karşı tarafa mesajın silindiğine dair bir bildirimin de gittiğini söyleyelim.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?