• DOLAR
  3,9592
  % 0,86
 • EURO
  4,6524
  % 1,02
 • ALTIN
  163,3592
  % 0,47
 • BIST
  105.268
  % 1,30
Twitter’da bir dönem sona erdi! Resmen başladı

Twitter’da bir dönem sona erdi! Resmen başladı

Dünyanın en popüler sosyal medya ağlarından Twitter, yaklaşık iki ay önce, 140 olan ıra sınırını 280’e çekmek için testlere başlandığını duyurmuştu. Test sürecinin sona ermesi ile 280 karakterli tweet dönemi başlamış oldu.

Twitter 280 ıra tweet dönemini başlattı!

Bu değişiklik ile birlikte, mikro blog sitesi veya öbür adıyla sosyal medya sitesi Twitter’da yeni bir dönemin başladığını söylemek yanlış olmayacaktır. Twitter, kurulduğundan bu yana kullanıcıları 140 ıra ile sınırlı tuttuğu için eleştiriliyor, ancak bu sayede kendine özgü bir platform olmayı başardı.

Yetkililer, testin ilk günlerinde birçok insanın 280 ıra limitinin tamamını kullanarak tweet attığını, ancak değişiminin olgunlaşması ile beraber insanların sadece, 140 karakterden daha fazlasını kullanmaları gerektiğinde bu özelliğe yöneldiğini anlatım ediyor.

Bu sayede sosyal medya platformunun özünü korumaya devam ettiği anlatım edilirken, istatistiklere göre bugüne kadar İngilizce atılan tweet’lerin yüzde 9’unun ıra limitini doldurduğu dile getiriliyor.

Karakter sayısının artırılmasıyla, bu sorununun aka oranda çözüldüğünü belirten yetkililer, değişiklik sonrasında ıra limitini dolduran tweet sayısının, yekün tweet sayısının yüzde 1’ine kadar gerilediğini belirtiyor. (ShiftDelete)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?