• DOLAR
  3,9802
  % 0,58
 • EURO
  4,6738
  % 0,55
 • ALTIN
  164,0187
  % 0,15
 • BIST
  105.268
  % 1,30
K-City operasyona başladı

K-City operasyona başladı

Sürücüsüz araçların gerçek yol şartlarında test edilmesi aka ehemmiyet arz ediyor. Bunun odağında kurulan sürücüsüz araba şehri K-City, artık gerçek testlere ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.

Güney Kore merkezli sürücüsüz araba şehri K-City, Seul’un yaklaşık 30 km güneyinde yer alıyor. Ülke yönetiminin desteğiyle faliyete geçirilen bu hususi şehir, faaliyete alanının ilk kısmıyla şirketlerin kullanımına aleni konumda. Dünyanın en büyüğü olarak belirten bu tesis içerisinde otonom araçların gerçek şartlarda karşılacağı bütün unsurlar yer alıyor. Daha fazla mahalli araba markalarının kullanacağı belirtilen şehir, otonom vasıta geliştiren isimlere gerçek yollara çıkıp büyük riskleroluşturmak yerine bu güvenli ortamda test imkanı sunuyor. Samsung, SK Telecom, Hyundai ve Kia gibi firmaların aktif olarak yer alacağı şehir, kontrollü bir ortam olduğu için araştırma / geliştirme faaliyetleri için de daha efektif.

K-City, sürücüsüz araölar için önemli

17 milyon dolara mal olduğu belirtilen sürücüsüz araba test şehri K-City aka öneme sahip. Sürücüsüz otomobillerin gerçek anlamda trafiğe çıkmadan evvel her türlü şartı öğrenmiş olması gerekiyor. Bunu gerçek yollarda simüle etmek oldukça zorken, bu tarz kontrollü bir ortam her şeyi fazla daha basit hale getiriyor. Buna eş ancak oldukça küçük bir alan Amerika Birleşik Devletleri Michigan Üniversitesi içerisinde de bulunuyor.

Kaynak: LOG

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?