İphone kullanıcıları yeni özelliklerin farkında değil

İphone kullanıcıları yeni özelliklerin farkında değil

107
0
Paylaş

İPhone kullanıcılarının çoğu telefonlarında bulunan özelliklerin birçoğunu bilmiyorlar. Aslında telefonlarında işlerine yarayabilecek olan çok özellik var. Kulaklığınız telefonunuza takılı ise ve fotoğraf çekmek istiyorsanız kulaklığınızın üzerinde bulunan ses açma veya kapama tuşlarını kullanabilirsiniz. Ayrıca kulaklık takılı değil ise telefonun üzerinde bulunan ses açma veya kapama tuşlarını kullanabilirsiniz. Aslında emojiler kullandığınız uygulamalarda değil telefonunuzda da var. Klavyenin alt kısmında bulunan emoji işaretine tıkladığınızda dilediğinizce kullanabilirsiniz. Örneğin yazıp gönderecek olduğunuz şey tamamı ile büyük harflerden oluşuyor ise klavyenin sol tarafında bulunan shift tuşuna çift tıklayarak büyük harflerle yazmanın keyfini çıkarın. Karşı tarafa gönderdiğiniz mesajların iletilip iletilmediğini merak ediyorsanız ‘’Okundu Mesajları Gönder’’ seçeneğini açarak mesajlarının iletilip iletilmediğini öğrenebilirsiniz. İnternet üzerinde gördüğünüz bir fotoğrafı veya resmi kaydetmek istiyorsanız parmağınız ile resmin üzerine basılı tutun ve fotoğrafı kaydetmiş olun. Bildirim geldiğinde flaş ışığınız yanabilir. Mesela arama geldiğinde veya mesaj geldiğinde flaş yanmasını istiyorsanız ilgili ayar bölümüne girerek aktif edebilirsiniz. Bir mesaj attığınızda o mesajı hangi saatte attığınızı merak ediyorsanız parmağınızla mesaj ekranını tutarak sola kaydırmanız yeterli olacaktır. Telefonunuzun daha hızlı şarj olmasını istiyorsanız eğer telefonunuzu uçak moduna alarak şarj etmenizi tavsiye etmekteyiz. Şifre oluşturmak istiyorsanız ilgili ayarlar bölümüne girerek yalnızca rakamlar ile değil harfler ile de şifre oluşturabilirsiniz. Telefonunuzun herhangi bir bölümünde yazı yazarken telefonu sağa ve sola sallarsanız karşınıza 3 tane seçenek çıkmaktadır.

ozellik

HTC firmasının ürettiği en son model ödüllü telefon olan HTC ONE A9 artık Türkiye’de satışa sunuldu. Muhteşem pil performansıyla göze çarpan A9, 12 saat kesintisiz video izleyebileceğiniz bir performans sergiliyor.
HTC ONE A9 tasarımı, tarzı ve kişiselleştirme imkânlarıyla bir kez daha kendini kanıtlıyor ayrıca bu telefon Türkiye’deki Android Marshmallow sürümüne sahip tek akıllı telefon olma özelliğine sahiptir.
Farklı ve daha iyi bir tasarım isteyenler için vazgeçilmez olan ve rakipsiz bir telefon olan HTC ONE A9, tasarımda gelinen son nokta olarak görülüyor. HTC ONE A9’da kullanılan “Metalmorfik” adlı teknolojiyle zengin ve etkileyici renklerle donatılmıştır.
Karbon gri, gümüş ve bordo renklerinde satışa sunulmuş olan 5 inç Full HD AMOLED ekrana sahip olan bu telefon ekrana güneş ışığınız direk vurması halinde bile yüksek oyun ve video izleme imkânı sunmakta.
HTC ONE A9 etkileyici ve çarpıcı bir şekilde ön ve arka kameraları ile yüksek kalitede video ve selfie çekme imkânı sunuyor. Kullandıkları,” BoomSound ve Dolby Audio” Surround teknolojisi ile en üst seviyeye çıkarttıkları ses deneyimini bir üst kademeye taşıyarak canlı müziği kulaklarınıza kadar getiriyor.
Gümüş ve Karbon Gri renkleri ile birlikte Türkiye’de satışa sunulacak olan HTC ONE A9 satış fiyatı 2.499 TL olarak belirlendi.
Yüksek oyun ve video performansıyla HTC kendini yeni ürünlerinde bir kez daha kanıtlamış oldu.

CEVAP VER