• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
iPhone ‘i’ yazarken ‘A’ yazmaya başladı! Metin hatası nasıl düzeltilir?

iPhone ‘i’ yazarken ‘A’ yazmaya başladı! Metin hatası nasıl düzeltilir?

Apple üreticisi geçtiğimiz hafta 3D Touch ile ilgili bazı özelliklerin değiştiği, yeni emojilerin de olduğu iOS 11.1 güncellemesini yayınladı. Elbetteki her yeni sürümde olduğu gibi hatalar da meydana gelebiliyor. Bazı Apple kullanıcılarının sosyal medyada paylaştığı tweet’lere göre ‘i’ harfini yazarken iPhone’larda dizi dışı bir mesele kafa gösteriyor. Bazı kullanıcılar, “i” harfini yazarken, “A” harfinin yanında soru işareti çıkan rötuş hatası ile karşı karşıya kaldı.

iOS 11.1 mobil işletim siteminde ya da daha detaylı bakıldığında Apple bulut tabanlı tahminsel metin sisteminde keşfedilen yeni bir hata sebebi ile iPhone kullanıcıları “i” harfini yazamıyor.

iPhone, i harfini gördüğünde A olarak düzeltmeye çalışıyor. Büyük harf ‘i’ değil, ufak harf ‘i’ ile yazıldığında laf konusu mesele ortaya çıkıyor.

iOS 11.1 güncellemeyi yükleyenlerin karşılaştığı sorunu ortadan kaldırabilmek için kullanıcılar otomatik rötuş özelliğini dönem dışı bırakmayı tercih edebilirler.

Apple’dan konuyla ilgili henüz bir izah gelmiş değil, ancak kullanıcılar özelliği dönem dışı bırakmak dışında doğrudan klavye ayarlarına girerek I harfini i şeklinde değiştir şeklinde bir kısa yol yaratabilme imkanı elde edebilirler. Biz de sizlere iPhone ve iPad’lerde bulunan metin rötuş hatasının, üçüncü yan bir klavye veya metin değiştirme özelliğiyle nasıl düzeltileceğini adım adım anlatacağız.

Yukarıdaki ekran görüntüsünden de anlaşılacağı üzere ufak i harfini otomatik rötuş özelliği A ile değiştirmek istiyor ve yanında soru işareti ortaya çıkıyor.

iPHONE METİN HATASI NASIL DÜZELTİLİR?

Apple, sorunun bir sonraki güncellemede düzeltileceğini doğruladı, ama şirket şimdilik geçici bir geçici çözüm öneriyor. Bizde bu hatayı nasıl düzelteceğinizi sizinle paylaşıyoruz.

1- iPhone / iPad Ana ekrandan Ayarlar’a gidin.

2- Genel’den Klavye’yi seçin.

3- Metin değişimi’ne sonra mavi ” ” simgesine dokunun.

4- ‘İfade’ kısmına ‘I’, kestirme kısmına ise ‘i’ yazıp ‘kaydet’ e basıyoruz ve işlemimiz tamamlanıyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?