iPhone 8 hakkında kritik gelişme!

iPhone 8 hakkında kritik gelişme!

Teknolojinin devi haline gelen Apple firması 10. yılı nedeniyle çok farklı olması beklenen yeni amiral gemisi iPhone 8 hakkında yeni gelişmeler yaşandı.

31
0
Paylaş

Bir çoğunuzun bildiği üzere dün Apple’ın merakla beklenen modeli olan iPhone 8 hakkında  ortaya çıkan çizim şemalarına dair haber paylaşılmıştı. Bugün sonunda bu çizim şemaların kaynağı neresi ortaya çıktı. Bu kaynakla beraber  iPhone 7s, 7 Plus ve 8 (diğer bir adıyla iPhone Pro) hakkında bir çok önem arz eden bilgide ortaya çıktı.

iPhone 8 hakkında kritik gelişme!

Apple şirketine yakınlığı ile bilinen bir kaynağın bulmuş olduğu belgelere göre Apple 3 farklı yeni iPhone modelinin tanıtımını yapacak. İlk iki model iPhone 7s ve 7s Plus olacak iken 3. model ise bir çok kişinin uzun süreden bu yana beklediği 10.yıl için çıkacak olan iPhone 8 veya Pro.

Ele geçirilen belgelere göre  iPhone 7s (4,7 inç) ve 7s Plus’un (5,5 inç) güçlendirilmiş alüminyum bir kasayla geleceği yönünde. 10. yıl şerefine özel olarak çıkacak olan  iPhone 8 ise diğer modellerden biraz daha farklı olarak alüminyum-paslanmaz çelik alaşımı bir kasayla karşımıza çıkacak. Ayrıca belgelerde yer alan bilgilere baktığımız zaman iPhone 8’in kamera ve sensörler için üst tarafta bir yer olacağı ve  Touch ID sensörünün ise bu modelde yer alacağı yönünde.

Ayrıca son olarak  iPhone 8’in OLED ekranlarından sorumlu olan Samsung ile beraber birçok farklı tedarikçi firmanın sipariş edilen parçaların yolda olduğunu söyleyelim. Açıkçası çok farklı bir iPhone 8 gelecek gibi gözüküyor.

CEVAP VER