İOS larda Süper Mario Run çılgınlığı! Android cihazlarda oynanabilecek mi?

İOS larda Süper Mario Run çılgınlığı! Android cihazlarda oynanabilecek mi?

75
0
Paylaş

Efsaneler arasında yer alan küçük kahramanımız Süper Mario yepyeni bölümü Süper Mario Run ile şimdiden İOS cihazlarda en çok aranan ve indirilenler arasına şimdiden tüm hızıyla girdi.

Oyun şimdilik İOS işletim sistemi ile çalışan iPad ve iPhone gibi cihazlarda çalışıyor, Uzun bir süre Androidli cihazlarda olmayacak denilen oyunun öyleki bir çok kişi tarafından sabırsızlıkla beklenmekte. İlk iPhone 7 tanıtımında görücüye çıkan oyun Nintendo ve Apple imzası taşıyor. Dün gece itibariyle kullanıcıların indirmesine sunulan oyun 195 MB gibi bir alan kaplamakta.

ios-run

Sonsuz koşu olarak bilinen endless diye bahsedilen oyun özelliği ile kullanıcılarına sunulmakta, Super Mario Run oyununun kısaca mantığından bahsetmek gerekirse Flappy Bird oyunundaki yönergelere sahip. Yatay bir eksende ilerleyen küçük kahramanımız engelleri aşmasının yanı sıra karşısına çıkan küçük yaramazlarıda aşması gerekiyor. Düşmanları ardında bırakmak için sadece ekrana dokunmak yetiyor, bu kadar basit.

super-mario-run1

Heyecanla ilerleyen oyunda küçük canavarları geçerken bir yandan da altınları toplayıp en yüksek skora ulaşmaya çalışıyorsunuz. Süper Mario Run diğer bir çok oyunun aksine internetiniz olmadan oynayamıyorsunuz.

Çocukluğumuzun en iyi oyunları arasında yer alan Süper Mario  ilk olarak  Game Boy oyun konsollarında görmüş ve bu heyecanı yaşamıştık, Üç farklı modda çalışan  Süper Mario Run tam 24 farklı seviyede yarışmanıza izin veriyor. Seviye atlamak mod geçmek ve karakterleri açmak için en önemli göreviniz ise altın toplamak olacaktır.

CEVAP VER