Instagram, Fitnessçi Kadının Hesabını Müstehcenlik Sebebiyle Kapattı

Instagram, Fitnessçi Kadının Hesabını Müstehcenlik Sebebiyle Kapattı

23
0
Paylaş

Instagram, Brittany Perille Yobe’un hesabından paylaştığı hamile karnını gösterdiği kısa video sonrası geçici olarak fenomen kadının hesabını kapattı.

INSTAGRAM’A FAZLA GELDİ

27 yaşındaki fitness tutkunu Brittany, şubat ayında ilk bebeğini dünyaya getirmeyi bekliyor. Instagram’ın hesabını askıya alması üzerine genç kadın: “Spor salonlarında çalışmaların sırasında çekilen, sporcu sütyeni ve yoga pantolonları giyindiğim birçok egzersiz videosu paylaştım. Fakat bu sefer farklıydı. Anneliğe hazırlanan yeni bedenimi paylaştığım ilk videoydu. Sanırım altı aylık göbeğim, Instagram’ın kaldırabileceğinden fazla geldi.” sözlerini dile getirdi.

HESABINDAN PARA KAZANIYOR

Brittany, geçtiğimiz nisan ayında hamilelik öncesi bir fotoğrafını Instagram’ın uyarısı sonrasında kaldırmıştı. Lakin bu sefer hesabı geçici olarak kapatıldı. Fitness tutkunu kadın, antrenman rehberlerini pazarlayarak ve sponsorluklar sayesinde Instagram hesabı üzerinden gelir elde ediyor. Hesabı tekrar erişime açılan Brittany, antrenman rehberlerinin satışının zarara uğradığını ifade etti.

CEVAP VER