• DOLAR
  3,9682
  % 0,28
 • EURO
  4,6593
  % 0,23
 • ALTIN
  163,4269
  % 0,09
 • BIST
  105.268
  % 1,30
FIFA 19 bekleyenlere kötü haber

FIFA 19 bekleyenlere kötü haber

EA Sports’un meşhur futbol oyunu serisi FIFA, geride kalan son 24 yıldır her eylül ayında güncelleniyordu. Sevilen oyun serilerinin her sene yeni yapımlarla yenilenmesi, oyun endüstrisinin aka oyuncuları tarafından benimsenen bir yaklaşımdı. Fakat daha kârlı bir model uğruna bu anane bozulabilir.

Electronic Arts (EA) CEO’su Andrew Wilson, sevilen oyun serilerini yıllık yayın döngüsünden çıkarıp, üyelik modeline geçirebileceklerini açıkladı. Henüz olgunlaşmamış bir düşünce olan üyelik modeli, aralarında FIFA’nın da bulunduğu EA tarafından geliştirilen oyunların her sene satın alınması yerine, yıllık hizmet olarak alınmasını gerektirecek.

Oyun yapımcıları günümüzde daha kârlı olan çoklu oyunculu yapımlara yöneliyorlar. Öyle ki, satışa sunulan popüler yapımların çoğunun hikâyeleri sönük kalırken, oyuncuları birbirleriyle rekabete sokan çoklu oyuncu modları milyonlarca oyun sever tarafından oynanıyor. Oyuncular birbirlerine üstünlük kurmak ya da yalnızca diğerlerinden farklılaşmak için oyun içi satın almalar yapıyor.

EA, üyelik modelinin başarılı bir örneğine MMOFPS türündeki Star Wars: Battlefront ile imza atmıştı. Son yıllarda Ultimate Team modu ile çoklu oyuncu türüne kayan FIFA’nın da gelecekte eş bir abonelik modeline geçmesi planlanıyor.

Abonelik modeli oyuncuların FIFA gibi oyun serilerine bağlılığını artırmak için geliştiricilerle diyalog kurmalarına da imkan tanıyacak. Wilson, hayranların geliştiricilerle iletişime geçmesini kolaylaştıracakları bir art bildirim sistemi üzerinde çalıştıklarını ve bu sayede serinin tutkunlarının hangi yeniliklerin oyuna eklenmesi gerektiğine dair laf sahibi olacaklarını açıkladı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?