• DOLAR
  3,8603
  % -0,69
 • EURO
  4,5478
  % -0,83
 • ALTIN
  155,7288
  % 0,13
 • BIST
  $17.805
  % 7,16
Elon Musk’tan çılgın proje! Daha önce yapılmamıştı

Elon Musk’tan çılgın proje! Daha önce yapılmamıştı

Şovmen iş adamlığı konusunda Steve Jobs’ın tahtını elinden almaya kararlı görünen Elon Musk, şimdi hem SpaceX’in, hem Mars’a insan gönderme planlarının hem de yeni Tesla otomobillerinin reklamını yapacak bir fırsat yakaladı.

Kısa süre önce, Tesla’nın elektrikli kamyonunu tanıtırken sahneye sürpriz bir şekilde iki kapılı spor bir elektrikli araba çıkaran Musk, bu modelin dünya çapında reklamını yapmak ve imajını güçlendirmek için bir Tesla Roadster otomobilini Mars’ın yörüngesine gönderip sonsuza kadar uzayda döndürmeyi planlıyor.
 
Tech Inside’da yer saha habere göre, Musk SpaceX şirketinin Mars’ta koloni kurma planlarının başlangıcı olarak, hususi olarak üretilmiş bir Heavy Falcon roketini tecrübe amacıyla Mars’a yollayacak. Bu tecrübe sürüşü sırasında, Mars’a giderken roketin yaşayacağı sorunlar gözlenecek. İlk tecrübe sürüşü sonunda edinilen deneyimle muhtemelen birkaç tecrübe sürüşü daha yapılacak ve birkaç yıl içinde Mars’a sorunsuz şekilde dev roketler ve ağır yükler göndermek güvenli hale gelmiş olacak. Böylece fazla pahalı olan koloni materyalleri, hususi inşaat robotları ve sonunda da insan kolonistleri Mars’a göndermek olası olacak.
 
En aka hedefi insanoğlunu Mars‘a götürmek olan şirket, Heavy üzerinde üç tane Dünya’ya art iniş yapabilecek füze kullanıyor. Bu kombinasyon feza yolculuklar için daha yüksek zor anlamına gelirken, ocak ayındaki kalkışın Cape Canaveral üssünde yapılacağı söyleniyor. Efsane Apollo 11‘in kalkış noktasında havalanacak roket, herkes için aka ehemmiyet arz ediyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Hediye Bedava İnternet