Bu araba USB bellek ile çalışıyor

Bu araba USB bellek ile çalışıyor

84
0
Paylaş

Bursa İnegöl Anadolu İmam Hatip Lisesi 10. Sınıf öğrencisi Muhammed Ubeyd Aytekin 3 bin TL para harcayarak yaptığı Akülü ve USB girişi kullanılarak USB bellekteki bir programla çalışan bir araç yaptı.

Yaptığı bu araç çevreye hiç bir şekilde zarar vermiyor, USB belleğin içindeki özel yapılmış bir yazılım ile çalışan bu araç maddi açıdan bütçeyi zorlayan bir araç değildir. Muhammed 3 bin TL masraf yaparak bu aracı tamamladı ve kullanmaya başladı.

Kendi imkânlarını kullanarak ürettiği aracı okulun bahçesinde test eden Muhammed, aracın 70 kilometreye kadar hız yapabildiğini söyledi. Aracın ismini baş harflerinden oluşan MUA-TR-99 adını verin Muhammed, aracın bir ileri birde geri vitesi olduğunu söyledi.

Aytekin, arabayı yaparken kimseden maddi ve diğer şekillerde hiç bir şekilde yardım almadan yaptığını belirtti. Arabayı evinin önünde 2 ayda yaptığını söyleyen Muhammed, bütün masraflarını biriktirdiği harçlıklarıyla yaptı.” Araba, Flash Bellek yardımı ile çalışıyor belleğin içindeki program aracı tamamlayarak çalışmasını sağlıyor bunu için özel bir yazılım kullandım” dedi.

usb-araba

Muhammed, geliştireceği bu proje ile aracın sınırsız enerji ile çalışacağını ifade etti. Açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:“Araba şuan 2 kişilik, caddede araba ile giderken diğer araçlar geçmemi bekliyor. Arabada far da var, Arabayı yapmadan önce ve yaptıktan sonrada teklifler geldi, şuana kadar en yüksek telif 10 bin TL oldu.”

CEVAP VER