Black Berry Geri Dönüyor

Black Berry Geri Dönüyor

69
0
Paylaş

Akıllı telefonlar çıktığından beri yüzü pek gülmeye BlackBerry yeni çıkarttığı telefon ile umut vaat ediyor. Akıllı telefonlara pek adapte olamayan BlackBerry, BlackBerry Priv adında çıkarttığı Android telefonu ön sipariş aşamasında tükendi.
23 Kasımda yeniden satışa sunulacağını bildiren BlackBerry’nin bu projesi iyi gidiyor gibi gözüküyor. Amazon adlı alışveriş sitesinde de 700 dolardan satışa sunulan telefonun stokları tükendi.
Telefonun şık tasarımı ve dizaynı gözlerden kaçmıyor. 18 Mp kamera 3 Gb ram 22 saat pil ömrü gibi özelliklere sahip olan Priv BlackBerry’nin olmazsa olmazı klavyeden yoksun değil. Gerçekten hoş tasarımı ve güzel özellikleriyle stokları tüketen Priv’in BlackBerry’nin son cihazı olduğu söyleniyor.

black-berry1
Dokunmatik ve akıllı telefonların çıkması çok fazla zarar eden ve piyasada ki söz sahipliğini yitiren BlackBerry, karlı duruma geçmemesi durumunda piyasadan çekileceği söyleniyor. BlackBerry 29 Ağustos’ta gerçekleştirdiği 800 bin telefon sevkiyatıyla ün düşük seviyeye ulaştı. Hisselerinde büyük bir düşüş yaşayan firma, akıllı telefon piyasasında sahip olduğu pay yüzden birden bile daha az. Haliyle yenilik ihtiyacı duyan BlackBerry’nin yeni çıkarttığı telefon ne kadar olumlu gözükse de hala kesinlik kazanmış değil.
Yurt dışı fiyatı 700 dolar olan telefon Türkiye’de henüz satışa sunulmadı. Türkiye fiyatı belli olmayan telefonun Türkiye’de de ilgi çekeceği düşünülüyor. Özellikle güvenlik alanında farklı özellikler sunan BlackBerry’nin şansı bu sefer iyi gidiyor.

CEVAP VER