Bir Android Zararlısı Daha Ortaya Çıktı!

Bir Android Zararlısı Daha Ortaya Çıktı!

Android kullanıcılarının başı bu sefer Faketoken isimli bir yazılım yüzünden derde girdi. Kaspersky'ın tespit ettiği bu yazılım telefonda gerçekleştirdiğiniz her şeyi kayıt altına alabiliyor. Tüm detaylar haberimizde...

8
0
PAYLAŞ
Bir Android Zararlısı Daha Ortaya Çıktı

Hepimizin bildiği üzere Android işletim sistemini hedef alan zararlı yazılımlar bitmek bilmiyor, her gün yenisi türemekte. Ünlü antivirüs şirketi Kaspersky’ın tespit ettiği bu yeni zararlı uygulamanın adı ise Faketoken.

Android Kullanıcıları Faketoken’a Dikkat Edin!

Neredeyse 1 yıldır var olduğu iddia edilen Faketoken, çok kötü bir hale gelmiş durumda. Bu zararlı yazılım bulaştığı cihazda telefon konuşmalarını, metin mesajlarını, banka bilgilerini ve çeşitli uygulamalardan veri çalabiliyor. Açıkçası bu yazılımın tamamen bela bir şey olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz.

İşin en kötü tarafı ise bu yazılımın telefonunuza bulaşıp bulaşmadığını tespit edememeniz. Bu yazılım çalıştığı an ikonunu gizleyerek tüm konuşmalarınızı ve yaptığınız işlemleri tek tek kayıt ederek izleme moduna geçiyor. Android Pay, Google Play Store, uçuş kayıtları, taksiler, otel odaları ve trafik cezası gibi iki bin uygulamadan veri tutabilen bir mekanizması bulunuyor. Siz bu uygulamalardan herhangi birisini açtığınız zaman bu yazılım uygulamanın kullanıcı arayüzünü sahte olanı ile değişip banka bilgilerinizi girmenizi istiyor.

Android Faketoken virusu

Fakat bankaya girdiğimde SMS geliyor diyorsanız, bunu dahi çözmüşler. Zararlı yazılım gelen SMS  mesajlarını çalarak hackerlerin paneline göndererek hesaplarınıza erişmesini sağlıyor. Kaspersky’a göre bu yazılım Rus Android kullanıcılarını hedef almakta. Fakat yinede bir şey indirirken oldukça dikkatli olmakta fayda var. Gerçekten uzun zaman sonra ilk defa bu kadar akıllı bir virüs görüyorum.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK