• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Apple ve Samsung’a Türkiye’de yeni rakip

Apple ve Samsung’a Türkiye’de yeni rakip

Sahip olduğu inovasyon ve teknoloji ekibiyle akıllı telefon pazarındaki yenilikçi markalardan Meizu, her yıl duyurduğu yeni modeller ile bütün dünyada kendinden laf ettirmeyi başarıyor.

2003 yılında Jack Wong tarafından kurulan, kısa sürede Çin’de beş aka telefon üreticisi arasına giren ve son yıllarda Avrupa ve dünyaya açılarak kısa sürede 30’dan çok ülkede etkinlik göstermeye başlayan Meizu, Türkiye ile ilgili planlarını da tamamlayarak sektörün deneyimli isimlerinden Murat Sungur Özkan’ı memleket müdürü olarak atadı. 

Meizu Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur Özkan ilk stratejik hamlesini sektörde yıllardır başarıyla taşıdığı markalarla şef konumda olan Genpa ile imzaladığı distribütörlük anlaşması ile yaptı.

Meizu’nun pazara girişi ve Genpa ile yapılan anlaşmaya ilişkin izah yapan Meizu Türkiye Ülke Müdürü Murat Sungur Özkan şunları söyledi:

“Daha evvel vazife aldığım firmalar vesilesiyle dünya teknoloji pazarının kalbi Çin’de çok kez bulundum ve her vakit Çin’de geniş kitlelerin Meizu markasına olan ilgisi ve sadakati dikkatimi çekmişti. Şimdi Meizu’nun Türkiye memleket müdürü olarak hedefim aynı alaka ve sadakati Türkiye’de oluşturmak ve bunu başarabilmek. Önceliğimiz satış ve teknik servis operasyonunda da tıpkı akıllı telefonlarımızın tasarımında olduğu gibi kullanıcıyı ön planda tutacağımız bir ağ oluşturmak. Bu noktada Türkiye’de sektörün saygın ve kuvvetli bir iş ortağı olan Genpa’nın güvencesiyle, dünyada 30’dan çok ülkede elde ettiğimiz deney ve başarı ile birleştirerek Türkiye pazarına iddialı bir şekilde girmeyi hedefliyoruz. Modern, yenilikçi tasarım anlayışımız ve sahip olduğumuz yüksek teknoloji bu iddiamızı da destekliyor”

Genpa İcra Kurulu Başkanı M. Fatih Erdem ise Genpa adına yaptığı açıklamada şöyle konuştu: “Dünyanın birçok ülkesinde Ar-Ge gücü ve yenilikçilikle anılan Meizu’nun Türkiye pazarına Genpa ile giriş yapmasından sevinç duyuyoruz. Genpa olarak sunacağımız deney ve geniş hizmet ağıyla birlikte Meizu’nun küresel pazarda yakaladığı başarıya, Türkiye pazarında da ulaşacağına inanıyoruz.”

Meizu, 2015 yılında e-ticaret devi Alibaba’dan 590 milyon dolar yatırım almış ve tekrar aynı yıl 20 milyon akıllı telefon satışı yapmayı başarmıştı. Kasım ayı içinde bütün Türkiye’de satışa sunulacak olan Meizu akıllı telefonlar, Genpa’nın distribütörlük ve teknik destek ağından yararlanacak.

Şirketin resmi sitesinde şu an bölgeler arasında Türkiye yer almıyor ancak yaşanan son gelişmeler sonrasında kısa süre içinde sitedeki bilgilerin güncellendiğini görebiliriz. 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?