Android kullanıcıları tehlikede!

Android kullanıcıları tehlikede!

Android işletim sistemli telefon kullananların yine başı virüsle belada. Bugün yayınlanan bir rapora göre kullanıcıları tehdit eden virüs Play Store'da yayılıyor. Tüm detaylar haberimizde...

22
0
Paylaş

Android işletim sistemli telefon kullananların yine başı virüsle belada. Bugün yayınlanan bir rapora göre kullanıcıları tehdit eden virüs Play Store’da yayılıyor. Android işletim sistemli telefonları kullanan bir çok kişi yavaş yavaş Android’in güvenliği hakkında şüphe duymaya başlamış durumda.

Android kullanıcıları tehlikede!

Google Play Store’da kötü amaçlı yazılım endişesi bulunuyor. Banka hesabı veya benzeri kişisel bilgilerinizi çalmak amacıyla yapılmış olan Xavier isimli uygulamanın şuana kadar yaklaşık olarak 800’den fazla Android uygulamasında olduğu ortaya çıktı. Bir çok cihaza bulaşan Xavier virüsü, reklamlar sayesinde insanların kişisel bilgilerine rahatlıkla ulaşabilmekte. Bundan 2 yıl öncesinde çıkan virüs yazılımı, daha geliştirilerek kullanıcıların tüm özel bilgilerine ulaşabilir hale getirildi.

Yaşanan bu olaylardan sonra bir çok kişi  ”Android ne kadar güvenli?” sorularını sormaya başladı. Trend Micro‘nun güvenlik uzmanlarının yapmış olduğu bir çalışmaya göre bu virüs uzaktan kontrol edildiği için, tek bir tık ile tüm bilgilerinizi ele geçirebiliyor. Bu yüzden dolayı  tüm önlemleri almanız gerekiyor. Şuana kadar virüsün en çok bulaştığı ülkeler; Güney Doğu Asya ülkeleri, Vietnam, Filipinler ve Endonezya gibi ülkeler. Virüsün en az etki gösterdiği ülkeler ise ABD başta olmak üzere diğer Avrupa ülkeleri. Son zamanlarda içerisinde yer alan güvenlik açıkları yüzünden Android işletim sistemi iyice konuşulmaya başlandı.

CEVAP VER