Şenol Güneş: Onları Allah’a Havale Ediyorum

Şenol Güneş: Onları Allah’a Havale Ediyorum

Salı günü Şampiyonlar Ligin'de Alman devi Bayern Münih'e 5-0 yenilen Beşiktaş'ın teknik direktörü Şenol Güneş basın toplantısında oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Şampiyonlar Ligi'nde artık bir şansların olmadığını ifade eden tecrübeli hoca , Fenerbahçe derbisi ve Mehmet Özilek'le arasında yaşananlar hakkında açıklama yaptı. Detaylar haberimizde...

719
0
PAYLAŞ
Şenol Güneş: Onları Allah’a Havale Ediyorum

Şampiyonlar Ligi’nde grubunu büyük başarı ve namağlup bitirmeyi başaran  sonra son 16 turunda Alman devi Bayern Münih’e  5-0 kaybeden  siyah beyazlı ekibin teknik direktörü Şenol Güneş  basın toplantısı düzenledi ve oldukça önemli açıklamalarda bulundu. 5-0’lık mağlubiyetten sonra Şampiyonlar Ligi’nde şanslarının tamamen sona erdiğini vurgulayan dile getiren  Şenol Güneş, Bayern Münih’i  eleselerdi bile onlardan iyi takım olmadıklarını dile getirdi.

Güneş’in basın toplantısında yaptığı açıklamalar şöyle:

BAYERN MÜNİH VE ŞAMPİYONLAR LİGİ PERFORMANSI

Şampiyonlar Ligi‘nde bir üst tura çıkmak bizim için her zaman hedefti.  Bayern Münih maçı  bizim için hayal kırıklığı oldu. Umutlarımızı ülkemize kadar taşımak isterdik ama istediğimiz olmadı. Takımımızı ve ülkemizi şuana kadar yaptıklarımızla çok iyi temsil ettiğimizi düşünüyorum.  Fair-play kurallarına uygun bir biçimde oynadık. Bu kaybımıza kadar oldukça iyi işlere imza attık.  En son Sporting  maçında mağlup olmuştuk şimdide Bayern maçında mağlup olduk.

Ülkenin daha büyük başarılara muhtaç olduğunu biliyoruz. Herkesten özür diliyoruz. Nereye gideceğimizi ve nereden geldiğimizin farkındayız. Beklentileri  çok fazla yükselttiğimizi de biliyoruz.  Şikayet etmeden ve mazeret  bulmadan elimizden geleni yapmaya özen gösterdik. Ben gelmeden öncede başkan ve yönetimin çok büyük planları mevcuttu. Bir günde bu seviyeye gelinmedi. Planlı ve programlı, ilkeli, prensipli  bir kulüp olmak için özen gösteriyoruz. Kulüp yapısının tamamen değiştiği ve oyuncu yetiştiren satan bir kulüp olmak istiyoruz. Fakat bunun olması için zamana ihtiyacımız var.

”BUNA KORKU DİYENLERİ ALLAH’A HAVALE EDİYORUM”

”İyi futbol oynuyoruz. Ligde yenemeyeceğimiz takım göremiyorum. Bunu tek Bayern maçında söylemedim. Bunu da korktu olarak yansıttılar. Bunu korku olarak yansıtanları Allah’a havala ediyorum. Ligde ve kupada kendimi favori olarak görmekteyiz. Pazar günü oynanacak olan derbiye her zaman olduğu gibi kazanmak için çıkacağız. Taraftarımızla birlikte ligde ve kupada en iyisini yapmaya devam edeceğiz. Biz halen duvara çarpmadık ve terbiyesiz bir şey sergilemedik.”

BİR CEVAP BIRAK