Rıza Çalımbay’dan Ayrılık Sözleri!

Rıza Çalımbay’dan Ayrılık Sözleri!

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, bordo-mavili takımın ligin 29. haftasında karşılaşacağı Osmanlıspor maçı öncesinde basın toplantısı düzenleyerek oldukça önemli açıklamalarda bulundu...

93
0
PAYLAŞ
Rıza Çalımbay'dan Ayrılık Sözleri!

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, kendisi için disiplinin vazgeçilmez bir şey olduğunu söyledi. Kayserispor maçında Burak Yılmaz’ın  oyuncu değişimine karıştığı  iddiası yönünde sorulan soruya şunları söyledi:

“BURAK ‘BİR AN ÖNCE OYUNCU ALMAMIZ GEREKİYOR’ DEDİ”

“Orada sizin sandığınız gibi bir durum yok. Benim kendi yapım, karakterim, kişiliğim olsun öyle şeye asla göm yummayız. Burak, gelip arkadaşlarının işine karışarak  ‘Onu değiştirin, bunu değiştirin’  diyecek bir insan değil, bundan kendisi de çok üzüntü duyar. Oradaki olay, bizim oyuna alacağım adam Uğur. Uğur’da bir sorun mevcuttu, oynatamadık. Normalde  bundan önceki maçlarda  çok kötü oynamadı.

Bizde o gün karar verdik Kayserispor karşısında çabuk oyuncularla çıkmamız gerektiğini düşündük. Deplasmanda oynasak Okay, Uğur olabilirdi.  Uğur ile  görüştük, sıkıntısı vardı. Hazır olmadığını gördük, Mustafa’ya dedim.  O arada sakatlanan Onazi’den haber beklerken Burak gelerek,  ‘Bir an önce oyuncu almamız gerekiyor’  dedi.”

“YÖNETİMİN KARARINA KARIŞAMAYIZ”

Çalımbay, bir gazetecinin eski kulüp başkanı Muharrem Usta’nın bazı oyuncuların 15 milyon avro değerinde satılması hakkında verdiği garantinin sorulması üzerine tecrübeli hoca şunları söyledi:

“Rıza hocanın sözleşmesi bitti deniliyor. Ben sadece önümüzde kalan 6 maça odaklanıyorum. Bu maçları en iyi şekilde oynayarak atlatmamız gerekiyor. Sözleşme olmuş olmamış sıkıntı değil. Benim için önem arz eden şey kalan son 6 maç. Yöneticilerin farklı düşünceleri elbet mevcuttur.  Yönetimin alacağı karara saygı duyarız. Şu anda  lig devam ediyor. Maçlarımızın hiç biri kolay değil.  Osmanlıspor, Sivasspor, Antalyaspor, Kasımpaşa maçları kolay değil. Mücadele etmediğiniz takdirde kazanmanız çok zor olur ve pişmanlık duyarsınız. Bunlar beni aşar yönetimin konuları. Yeni yönetimin elbet farklı düşünceleri elbet vardır. Görev dağılımı yaptıklarında paylaşırsınız. Yönetim gereken cevabı verir.”

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK