Nihat Kahveci’den Beşiktaşlıların Tepkisine Neden Olacak Sözler!

Nihat Kahveci’den Beşiktaşlıların Tepkisine Neden Olacak Sözler!

Nihat Kahveci, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın Mart ayı için gerçekleştirilen ve asin Dallı’nın moderatörlüğünü yapmış olduğu panele katıldı. Kahveci, "Türkiye’nin en iyi derbisi Galatasaray-Fenerbahçe derbisidir. Bazen gerçekçi olmak lazım'' dedi. Detaylar haberimizde...

172
0
PAYLAŞ
Nihat Kahveci’den Beşiktaşlıların Tepkisine Neden Olacak Sözler!

Spor Toto Süper Lig’deki şampiyonluk yarışı konusunda değerlendirmeler yapan Kahveci, gerek  oynamış olduğu oyunla ve performansı ile  Başakşehir’in  büyük bir avantaja sahip olduğunu vurgulayarak,  “Şu anda ligin lideri halen Galatasaray.  Hafta sonunda  oldukça önem arz eden Fenerbahçe – Galatasaray  derbisi oynandı. Bu sebepten ötürü Başakşehir- Beşiktaş  maçı çok önem arz etmeye başladı. Başakşehir kazanarak kendi adına 3 puan ve  Beşiktaş’tan 3 puan almayı başardı.  Fenerbahçe 2 puan kaybetmesi nedeniyle oldu  8 puan. Birde Galatasaray 2 puan kaybetmesi nedeniyle  toplamda 10 puan cebine koymuş oldu.

Şuan ligde ikinci sırada yer alıyorlar. Ben Başakşehir’in  bu oyununa devam ettiği takdirde şampiyon olacağına inanıyorum.  Ancak en kritik maçlar, Galatasaray’ın kendi sahasında Başakşehir’e karşı oynayacağı maç ve devamındaki Galatasaray – Beşiktaş  maçları oldukça önem arz etmekte. Bu maçları kazanan takım şampiyon olacaktır. Fakat Başakşehir’in şampiyonluk amacı varsa bu sene o sene. Bu yıldan sonra eline böyle bir fırsatın bir daha geçmeyeceğini düşünüyorum.” dedi.

“TÜRKİYE’NİN DERBİSİ GALATASARAY – FENERBAHÇE MAÇIDIR”

Türkiye’de en dikkat çekici derbisi hangisidir? sorusuna yanıt veren Nihat Kahveci, Galatasaray-Fenerbahçe maçlarının her zaman en ilgi çekici derbi olduğunun altını vurgulayarak, ”Ben de bir çok derbide oynadım. Eski bir futbolcu olarak  Türkiye’nin bir numaralı derbisi Galatasaray-Fenerbahçe  derbisidir diyebilirim. Bazen gerçekçi olmak gerekiyor. Fakat futbol açısından kısır futbolun bulunduğu derbilerden birisidir. Fakat şunu da belirtmemizde fayda var  derbilerde en çok keyfi Beşiktaş – Fenerbahçe, Beşiktaş – Galatasaray maçlarında alıyorum. Derbilere zevk katan, oynamış olduğu futbol ile zevk katan Beşiktaş oluyor.”

ŞENOL GÜNEŞ Mİ, FATİH TERİM Mİ?

A Milli Takım ile en iyi başarıları elde etmeyi başaran iki tecrübeli teknik adamı karşılaştıran Nihat Kahveci, bu konu hakkında şunu söyledi:

“İkisi de  birbirinden çok farklı iki isim.  Birisi Dünya Kupası’nda üçüncülük başarısı elde etmiş birisi ise Avrupa şampiyonasında üçüncülük almış hocalarımızdan söz ediyoruz. O daha iyi desem haksızlık ve terbiyesizlik  etmiş olurum. Bu sebepten ötürü politik bir cevap vereyim. İkisi de çok iyi hocalar.”

 

BİR CEVAP BIRAK