Milli Takım Antrenmanında Cengiz Ünder Şoku!

Milli Takım Antrenmanında Cengiz Ünder Şoku!

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu basın toplantısı yaptı. Lucescu yapmış olduğu açıklamada genç yıldız oyuncu Cengiz Ünder'in antrenmanda sakatlandığını dile getirdi. Tüm detaylar haberimizde...

168
0
PAYLAŞ
Milli Takım Antrenmanında Cengiz Ünder Şoku!

A Milli Takım Teknik Direktörü Mircea Lucescu, genç oyunculara dayalı bir çekirdek kadro oluşturmaya çalıştığını açıkladı. Antalya’da yarın İrlanda ile karşılaşacak olan ayyıldızlı ekibin teknik  direktörü Lucescu, karşılaşmanın oynanacağı Antalya stadında milli futbolcu Okay Yokuşlu’yla beraber basın toplantısı düzenledi. Lucescu, Avrupa’da forma giyen Cenk Tosun, Cengiz Ünder ve Enes Ünal‘ın takımlarında göstermiş oldukları yüksek performansı hakkında sorulan soruya şunları söyledi, ”Hepsi oldukça yetenekli ve bir o kadar iyi oyuncular. Bu durum milli takıma da etki ediyor. Gençlere dayalı bir çekirdek kadro oluşturmaya çalışıyoruz. Bu yetenekli oyuncularla kazanan bir kadro oluşturmaya çalışıyoruz. Üzgünüz ki bu sefer Emre Mor bizimle olamıyor. 38 derece ateşi bulunuyor. Cengiz Ünder de dün yapılan antrenmanda bir sakatlık yaşadı. Türk Milli Takımı’nın geleceğini kurtaracak oyuncular mevcut. Takımda herkes iyi oyuncu. İnanıyorum ki zamanla daha iyi gideceğiz ve bazı şeyleri başaracağız.”

”TÜRK OYUNCULARI GÖRMEK KOLAY DEĞİL”

Lucescu, Kasım ayından bu zamana kadar milli oyuncuları seyrettiğini açıkladı. Bu zaman zarfı içerisinde 50’den fazla maç izlediğini ve bütün oyuncuları izlemeye çalıştığını dile getiren Lucescu, yabancı oyuncuların fazla olması nedeniyle Türk oyuncuları görmenin kolay olmadığını açıkladı.

Türk oyuncuların kendi takımlarında çok az şans bulduğunu dile getiren Teknik Direktör Lucescu, sözlerine bu şekilde devam etti: ”Genç oyunculara milli takımın çekirdeği olma imkanı sunuyoruz. Gençleri, gelecek maçlarda da görmeye devam edeceğim. Değişik, daha önceden göremediğimiz oyuncuları da göreceğiz. Sonuçta bunlar dostluk maçları. Gençlere yeteneklerini sergileyebilecekleri şansı tanıyan maçlar bunlar. Tabi ki önemli maçlar. Bunun farkındalar. Birlikte iki antrenman yapma şansına sahip olduk. Sürekli toplantılar yaparak ne yapacağımızı konuştuk. Sorumluklarını biliyorlar ve öğrendiler. Diğer gelemeyen veya gelmeyen oyuncularda katılabilirler. İyi bir yolda olduğumuzu düşünmekteyiz. İyi bir oyuncu kadrosuna sahibim. Onlara inancım sonsuz”

 

BİR CEVAP BIRAK