Aziz Yıldırım: “Mali Durumu Bizden Daha İyi Olan Kulüp Yok.”

Aziz Yıldırım: “Mali Durumu Bizden Daha İyi Olan Kulüp Yok.”

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, başkanlığının 20. yılı olması sebebiyle Ankara'da düzenlenen bir etkinlikte oldukça önemli açıklamalarda bulundu. Aziz Yıldırım yapmış olduğu açıklamada, ''Mali durumu bizden daha iyi olan bir kulüp yok'' ifadelerine yer verdi.

167
0
PAYLAŞ
Aziz Yıldırım:

Organizasyonda davetliler  barkovizyondan Fenerbahçe Televizyonu’nun özel olarak hazırlamış olduğu “Sevdanın Adı Fenerbahçe”  isimli belgesenin kısa bir bölümünü izledi. Oldukça önemli bu gecede Aziz Yıldırım, kürsüye gelerek oldukça önemli konuşmalarda bulundu. Aziz Yıldırım’ın konuşması bu şekilde:

“MALİ DURUMU FENERBAHÇE’DEN İYİ OLAN KULÜP YOK”

“Fenerbahçe’nin  yaklaşık olarak 350-400 milyon Euro borcu mevcut. Fenerbahçe’deki yöneticilerle ve benim yapmış olduğum yatırımlarla bu borç sıfırdır. Bugün stadı bile dahil etmiyorum;  kapalı salon, Ankara Tesisleri, Topuk Yaylası Tesisleri, Edirne, Antalya, Sapanca, Eskişehir ve her yerde yapılan tesisler, alınan araziler…

Bunlar değerini tam anlamıyla kazandığı zaman bu borcu bitirir. Türkiye’de Fenerbahçe kadar ekonomik durumu iyi olan bir kulüp daha yoktur. 1998’de  başlayan başkanlık serüvende  2001 yılında şampiyonluk yaşadık ve bu şampiyonluk sonrasında ailemle görüştükten sonra başkanlıktan istifa edeceğimi ifade ettim fakat sizler ve taraftarların baskı yapması sonucunda tekrar başkan oldum ve başkanlığa devam ettim. Sonra 2002 yılında  Galatasaray’ı 6-0 yenerek, tarihe ismimizi yazdırdık.  2004-2005’te  Fenerbahçe şampiyonluk yaşadı.  2006’da FETÖ operasyonları başladı ve Denizli’de maç 16 dakika  uzatılmak zorunda kaldı ve maçın sonunda şike ile uğraşmadığımız için maçı kaybettik.”

“CEHENNEM DONANA KADAR FENERBAHÇELİYİM.” DEDİM

2011’de hepimizin oldukça zorlu çalışmaları sonucunda şampiyon olmayı başardık.  Ama 3 Temmuz tarihinde  bizde  Metris’e gittik. Önce Vatan’a, Vatan’dan  hastanelerden kontrolden geçerek ve aradan Metris’e geçtik. Demin yazımızı da okudunuz.  ‘Beni Fenerbahçe’mden kopardılar.’ dedim.  O yazıyı paylaşmamın en önemli nedeni benimle yapılmak istenen pazarlıklardır. O yapılmak istenen pazarlıklarda,  ‘Sen başkanlıktan istifa et biz gerekenleri yapacağız. 2-3 ay içerisinde seni tekrardan dışarı çıkarırız. ‘ dediler.  Fakat ben gördüğüm bazı durumlardan dolayı  ‘Hayır, başkanlığı asla bırakmayacağım.’ dedim. Cehennem donana kadar Fenerbahçeliyim, dedim.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK