Aziz Yıldırım: “İnşallah Diyarbakır’da Kupayı Kaldırırız”

Aziz Yıldırım: “İnşallah Diyarbakır’da Kupayı Kaldırırız”

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, dernekleri tarafından toplanan para ile tadilatı yapılan okulun açılışında gerçekleştirmiş olduğu konuşmada, 9 Mayıs’ta Diyarbakır’da oynanacak kupa finalinde şampiyon olmak istediklerini dile getirdi...

164
0
PAYLAŞ
Aziz Yıldırım:

Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve kulüp yöneticilerinden olan Mahmut Uslu ile  beraber Diyarbakır’a geldi. Havalimanında  oldukça çoşkulu bir biçimde karşılanan Yıldırım’a Diyarbakirspor taraftarları tarafından atkı asıldı. Fenerbahçeli taraftarların da sevgi gösterisine maruz kalan Yıldırım, Diyarbekirspor kulübünün otobüsüne  Sur ilçesine bağlı olan Soğanlı  mahallesine gitti. Burada Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, dernekleri tarafından toplanan para ile tadilatı yapılan Soğanlı İlk ve Ortaokuluna giden Yıldırım, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın  okunmasının hemen sonrasında oldukça önemli açıklamalarda bulundu.

“KUPAYI DİYARBAKIR’DA KALDIRMAK İSTİYORUZ” 

Fenerbahçe Çocuk ve Gençlik Kulübü 1907 okulda 1907 pota projesi sebebiyle buraya geldiklerini söyleyen  Yıldırım, “ Bu okulumuza iki pota yaptırdık.  Diyarbakır ili ve ilçeleri dahil olmak üzere yaklaşık olarak 280 tane  daha pota yaptıracağız. 1 ay gibi süre zarfında 30 okulumuzun ne eksikleri varsa gidereceğiz. Böylece çocuklarımıza sporu sevdirmek ve kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak  için böyle bir projeye imza attık.

Bugüne kadar yaklaşık olarak 500’den fazla okulda projemizi hayata geçirdik. Bu okulumuzun  boyasını Biga, Mersin, Düzce, Konya, Sakarya ve Almanya dernekleri karşıladı. Diyarbakır benim doğup büyüdüğüm yer, umarım çok kısa zamanda projelerin hepsini yapmış oluruz. 9 Mayıs’taki finale de inşallah Fenerbahçe Spor Kulübü olarak  kazanarak gelir ve burada o kupayı siz değerli Diyarbakır halkının önünde kaldırırız” dedi.

Aziz Yıldırımın konuşmasının hemen ardından okullara yapmış oldukları katkılarından dolayı İl Milli Eğitim Müdürü Hasan Aslan tarafından sarı lacivertli renklerle yazılmış bir plaket verildi.

PAYLAŞ

BİR CEVAP BIRAK