• DOLAR
  3,8501
  % -0,64
 • EURO
  4,5472
  % -0,53
 • ALTIN
  160,6380
  % 0,07
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Yumruklarını taksici olan babası için sallıyor!

Yumruklarını taksici olan babası için sallıyor!

Türkiye ve Avrupa dereceleri bulunan 18 yaşındaki Ahmet Otçu, Türkiye Boks Federasyonunun Kastamonu’daki Kadıdağı Kamp Merkezi’nde şampiyonalara hazırlanıyor.

Ahmet, yaptığı açıklamada, Erzurum Atatürk Üniversitesinde Beden Eğitimi Öğretmenliği 1. derslik öğrencisi olduğunu, babasının isteği üzerine boksa 8 yaşında ağabeyiyle başladığını söyledi.

Erzurum’da taksi şoförlüğü yapan babası Murat Otçu’nun her vakit kendisine ve ağabeyine inandığını, desteklediğini anlatan ulusal boksör, şunları kaydetti:

“Babam ‘Gidin şampiyon olun, madalyalarınız olsun, herkes sizi tanısın’ dedi. Babamın böyle bir hayali vardı. Bizim tanınmamızı istiyordu. Ben de ağabeyimle birlikte boksa gittim. Babamın çok bir geliri olmadığı için bizi spora teşvik etti. Taksiden kazandığı parayla bize eşofman, pabuç aldı. Ağabeyim bir süre sonra boksu bıraktı. Ben devam ettim.  Bana ‘Senden bir şey olmaz’ diyorlardı. Babam hep arkamda durdu. Hocalarım hep arkamda durdu.” 

“Hayalini gerçekleştireceğim”

Katıldığı ilk Türkiye Şampiyonası’nda radde kazanamadığını, 2013’te Türkiye ikincisi olduğunu anlatım eden Ahmet, 2014 yılında ise Avrupa Şampiyonası’nda üçüncülüğe ulaştığını belirtti.

Babasının, elde ettiği bütün başarılarla gurur duyduğunu vurgulayan Ahmet Otçu, şöyle devam etti:

“Babamın gururlanması beni onurlandırdı. 2015 yılında yine Avrupa 3.’sü oldum. 2016 yılında Türkiye 3.’lüğüne ulaştım. 2017’de Avrupa Şampiyonası’nda 2. oldum. 2020 Olimpiyatları’nda şampiyon olarak babamın hayalini gerçekleştireceğim. Herkesin göğsünü kabartmak, ay-yıldızlı bayrağımızı göndere çekmek istiyorum.” 

Genç Erkekler Boks Ulusal Takımı Başantrenörü Gürkan Sönmez de Ahmet Otçu’nun 56 kiloda birçok başarısının olduğunu söyledi.

Sönmez, “Ahmet ‘Ailemi kurtaracağım, aileme iyi şartlarda yaşam sağlayacağım’ diye geldi. Bunu da başardı. Ahmet Otçu’yu daha ağırbaşlı başarılar bekliyor.” ifadesini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?