• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
‘Türkiye Cumhuriyeti tarihte yok olacaktı’

‘Türkiye Cumhuriyeti tarihte yok olacaktı’

Rıdvan Dilmen ve Murat Kosova’nın sorularını yanıtlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında kulüp başkanlarından izah geldi.

Yayında açıklamaları yayınlanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım,

“Kulüplerin tüm sorunları, Kulüpler Birliği üzerinden gidildiği ve dertler anlatıldığında, bu dertlere her vakit çözüm bulmak için kanunlar çerçevesinde destek olmuştur. Bundan ötürü şahsım, kulübüm adına Kulüpler Birliği döneminde yaptığım çalışmalarda da bu yardımları destekleri gördüğüm için ayrıca teşekkür ediyorum. Cumhurbaşkanımızın bu ülkeye yapmış olduğu temel katkı, FETÖ ve örgütleriyle yaptığı mücadeledir. Bunu her yerde söylemeye mecburuz. Eğer 15 Temmuz’da Sayın Cumhurbaşkanı’nın etrafında bu direniş olmasaydı Türkiye Cumhuriyeti belki tarihte yok olmuş olacaktı. Temel başarısı, söylememiz gereken budur. Sporda Sayın Cumhurbaşkanı kulüplerin dertlerini çözmüştür, çözmeye devam ediyor.”

Galatasaray Başkanı Dursun Özbek: “Sayın Cumhurbaşkanı aka bir şans”

“Her şehirde aşağı yukarı fazla çağdaş tesisler yapıldı. Dünya çapındaki her türlü organizasyonu artık Türkiye alabilecek kapasitede. Bunun için Sayın Cumhurbaşkanı’na teşekkür etmek lazım. Tabi kendisi de futboldan geliyor. Futbola aka ehemmiyet veriyor. Hiç bir kulüp yok ki; Sayın Cumhurbaşkanı’na gitsin de derman bulamasın. Tüm spor kulüpleri, bilhassa futbol kulüpleri için aka bir şans.”

 Beşiktaş Başkanı Fikret Orman: “Cumhurbaşkanımız beni fazla etkiledi”

“Sporla fazla ilgili bir Cumhurbaşkanımız var. Bizim camiamızla fazla ilgili. Zaten stadın yapılmasında her seferinde dile getirdiğimiz gibi fazla aka pay sahibi. O vakit da söyledim, hala söylüyorum. Allah razı olsun. Geçen maçı birlikte seyrederken de şuna vakıf oldum. Futbolu da fazla iyi biliyor. Oyunu okuması, sporcular hakkındaki bilgileri, taktik bilgisi… İnanılmaz derecede bilgi sahibi. Beni fazla etkiledi.”

Trabzonspor Başkanı Muharrem Usta: “Büyük desteğini görüyoruz”

Son yıllarda Türkiye’de sporun altyapısıyla ilgili inanılmaz bir değişim var. Başarı ortaya çıkacaksa bunun olmazsa olmazlarından birisi tesisler. Türkiye’nin dört bir yanına olağanüstü tesisler yapıldı ve işin bir bacağının tamamlanması açısından sayın Cumhurbaşkanımızın aka bir reform oldu. İşin yatırım tarafına geliyor cumhurbaşkanı, ekonomik tarafına geliyor cumhurbaşkanı sportif yan artık söyleyeceğimiz bir şey kalmıyor. Zannediyorum kulüplerin artık bu noktada gereğini yapması gerekiyor. Aslında spor camiası için aka bir şans. Bunu en iyi noktaya taşıyabilmek adına kulüplerin sorunlarını çözebilmek açısından gerçekten aka desteğini görüyoruz. 

Başakşehir Başkanı Göksel Gümüşdağ: “Spora ve futbola aka hizmetleri oldu”
 
Sayın Cumhurbaşkanımızın spora ve futbola fazla aka hizmetleri oldu. Özellikle son 10 yılda, dünyada eşi benzeri olmayan bir stat yatırımı yapıldı. Maalesef bu statlara rağmen, devlet ve Sayın Cumhurbaşkanımız bu hizmetleri yapmasına rağmen, kulüpler aynı oranda başarılı değil. Ben başarılı olmadığımızı düşünüyorum. Bundan sonra kulüpler olarak hem Sayın Cumhurbaşkanımıza hem halkımıza yeni yapılanmayı önlerine koymamız lazım. Kalıcı ve uzun soluklu bir proje üretirsek Türk futbolunda fazla daha başarılı süreçleri yaşarız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?