Tanju Çolak gözaltına alındı!

Tanju Çolak gözaltına alındı!

Eski bir futbolcu ve spor yorumcusu olan Tanju Çolak Ankara merkezli yapılan bir operasyonun sonucunda İstanbul'da tutuklandı. Mafya ile bağlantısı olduğu düşünülen eski futbolcu Çolak, Ankara'ya gönderiliyor.

27
0
Paylaş

Bir zamanlar Galatasaray ve Fenerbahçe gibi Türkiye’nin büyük kulüplerinde forma giymiş ve  Avrupada gol kralığı yaşamış bir isim olan Tanju Çolak, Ankara merkezli gerçekleştirilen bir operasyonun sonucunda İstanbul’da tutuklandı.  İstanbul’da tutuklanan eski futbolcu Tanju Çolak’ın mafyayla ilgisi olduğu için Ankara’ya götürülüyor.

23 AY HAPİS YATMIŞTI

Operasyon sonucunda İstanbul’da tutuklanan eski futbolcu Tanju Çolak daha önceden kaçakçılık yaptığı gerekçesiyle tutuklanmıştı. Bu tutuklanmanın sonucunda yaklaşık olarak 23 ay boyunca hapis yatmıştı. Tanju Çolak’ın almış olduğu Mercedes markalı otomobilin kaça olduğu tespit edilmişti. Ağır Ceza Mahkemesi ise bu kaçak otomobil yüzünden eski futbolcuya 9 yıllık bir hapis vermişti. Tanju bu cezanın verildiği sıra yurt dışına çıkarak 1994 yılında Makedonya’yada tutuklanıp, Türkiye’ye geri gönderilmişti. Tanju Çolak 9 yıllık hapis cezasını çekerken o dönemler yargı dönemi başlamıştı. Bunun sonucunda Tanju Çolak 23 ay yattıktan sonra serbest bırakılmıştı. Bu olay sonucunda başarılı oyuncu futbol kariyerine nokta koymuştu.

Tanju Çolak Kimdir?

Tanju Çolak Forvet mevkisinde yer almış Eski bir milli Türk futbolcusu. Ayrıca Tanju Çolak, şuana kadar gelmiş geçmiş en golcü Türk futbolcusu. Yaklaşık olarak 335 gole imza atmıştır. Ayrıca süper lig’de en çok gol atan ve bir maçta en çok gol atan ünvanlarını kazanmıştır.  Avrupa Altın Ayakkabı Ödülü tek olarak Tanju Çolak kazanmıştır.

CEVAP VER