• DOLAR
  3,8776
  % 0,43
 • EURO
  4,5748
  % 0,58
 • ALTIN
  161,3250
  % 1,21
 • BIST
  106.239
  % -0,69
Lucescu: Yeni bir nesil yaratmak üzereyiz!

Lucescu: Yeni bir nesil yaratmak üzereyiz!

 A Ulusal Futbol Takımı Teknik Direktörü Mircea Lucescu, “Türk futboluna yeni bir kuşak yaratmak üzereyiz. Yeni bir neslin başlangıcı da diyebiliriz. Bu neslin bir yere gelebilmesi için zamana ve sabra gereksinim var. Mucize yoktur” dedi.

A Ulusal Futbol Takımı’nın yarın Antalya’da Arnavutluk ile yapacağı hususi maç öncesinde teknik direktör Mircea Lucescu ile namzet kadroda yer saha Okay Yokuşlu’nun katılımıyla basın toplantısı düzenledi. Lucescu, A Ulusal Futbol Takımı’nın bundan sonra mart ayında bir araya geleceğini anımsattı. Futbolcuların kendi kulüplerinde yapacakları çalışmanın ulusal formayı ne kadar hak ettiklerini göstereceğini dile getiren Lucescu, “Bu yüzden takım antrenörlerinden rica ediyorum. Bu gençlere daha çok ehemmiyet verebilmeleri mümkünse iyi olacak. Hem onların oynaması hem de Türk ulusal takımının geleceği için önemli. Türk futboluna yeni bir kuşak yaratmak üzereyiz. Yeni bir neslin başlangıcı da diyebiliriz. Bu neslin bir yere gelebilmesi için zamana ve sabra gereksinim var. Mucize yoktur. Sadece kendini sahaya verecek futbola adayacak ve bu işten beğeni alacak oynayan bir öbek olması lazım. Bu da çalışmayla olur. Bu konuda güveniyorum” diye konuştu.

Genç futbolcularıyla olgunlaşma dönemini hızlı aşmaları için görüştüğünden bahseden Lucescu, 22-23 yaşındaki gençlerden 30 yaşındaki futbolcu davranışı ve olgunluğunu beklediklerini, bunun da basit olmadığını söyledi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?