Levent Nazifoğlu kimdir? Galatasaray’dan istifa haberi geldi

Levent Nazifoğlu kimdir? Galatasaray’dan istifa haberi geldi

Bu hafta tam anlamıyla şok yaşama haftası oluyor. Dün 2 tane teknik direktör birden istifa etti ve bugünde Türkiye'nin en büyük spor kulüplerinden birisi olan Galatasaray'dan istifa haberi geldi.

65
0
Paylaş

Bu hafta tam anlamıyla şok yaşama haftası oluyor. Dün 2 tane teknik direktör birden istifa etti ve bugünde Türkiye’nin en büyük spor kulüplerinden birisi olan Galatasaray’dan istifa haberi geldi. Dursun Özbek’in yönettiği Galatasaray’a veda eden isim Levent Nazifoğlu oldu. Spor toto Süper lig’in 25.haftasında Trabzonspor’a mağlup olan Galatasaray’da beklenmedik şok istifa haberi gelince bu hafta gerçekten kan donduran şeylerin olduğunu gördük. Galatasaray spor kulübü başkanı Dursun Özbek ile ters düşen Yönetici Levent Nazifoğlu görevinden son dakika olarak bir anda istifa etti.

LEVENT NAZİFOĞLU KİMDİR GALATASARAY ÜYESİ

Trabzon´da 27.04.1964 tarihinde doğan Levent Nazifoğlu, sırasıyla Şişli Lisesi, M. S. American University Business Management bölümünü bitirdi. 1978 – 1988 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü´nde amatör ve profesyonel olarak futbol oynadı. 1996 – 1999 yılları arasında Galatasaray Spor Kulübü Profesyonel Futbol Şubesi´nde çeşitli kademelerde görev aldı. Bu dönem içinde 1997 – 1998 sezonunda Ali Sami Yen Stadı Genel Koordinatörü olarak çalıştı. 2000 yılında Galatasaraylı Sporcular Derneği Yönetim Kurulu´na girdi ve  2002 yılına kadar bu görevde kaldı. 2007 yılında Bulgaristan´ın en büyük kulüplerinden biri olan LokomotivPlovdiv futbol takımını satın aldı ve başkanlık görevini üstlendi. 2010 yılında kabul edilen Galatasaray Spor Kulübü yeni tüzüğünü hazırlayan komitede bulundu. Levent Nazifoğlu´nun Türkiye´nin yanı sıra Bulgaristan ile Kosova´da inşaat ve turizm alanlarında yatırımları bulunuyor.

İngilizce ve Bulgarca bilen Levent Nazifoğlu evli ve 2 çocuk babasıdır.

CEVAP VER