• DOLAR
  3,8911
  % 0,78
 • EURO
  4,5911
  % 0,94
 • ALTIN
  160,5560
  % 0,38
 • BIST
  106.097
  % -0,82
Galatasaray tarihinde bir ilk!

Galatasaray tarihinde bir ilk!

Mart’ta üyelere 129 milyon TL bütçe geliri hesaplandığını bildiren Özbek yönetimi, kongrede kasaya 460 milyon lira civarında para girdiğini açıklayacak.

Sarı-Kırmızılı kulüp her sene mart ayında düzenlediği olağan mali umumi kurulunda bir yıllık bütçesini 129 milyon TL olarak belirledi.

Dursun Özbek yönetimi, kasaya giren çok para nedeniyle bütçe revizyonu için üyelerin onayına başvuracak. 2 Aralık’ta olağanüstü kongrede umumi kurul üyelerine beklenenden daha çok miktarın kasaya girdiği müjdesi verilerek. Gelir kalemleri tek tek açıklanacak.

KULÜBE NAKİT AKIŞI SAĞLANIYOR

Genel kurulda ayrıca giren çok para için kulübün borçları başta olmak üzere muhtelif yerlere ödenmesi gereken rakamlar konusunda da umumi kurul üyelerinden ruhsat istenecek. Kulübün kısa sürede bu kadar girdi sağlamasındaki başlıca unsur Riva ve Florya projeleri. Bu projeler nedeniyle peyderpey kulübe para akışı sağlanıyor.

Başkan Dursun Özbek, son Divan Kurulu toplantısında birkaç gün içinde Riva projesinden istikbal 25 milyon TL’nin kulüp hesabına yatacağını açıklamıştı.

DETAYLI ŞEKİLDE ANLATACAK

Habertürk’e göre Sarı-Kırmızılı yöneticiler, 129 milyon TL bütçe geliri hesaplamalarına karşın, hem Riva ve Florya projelerinden hem de maç hasılatları, mahsul satışları gibi gelirlerden 460 milyon TL civarında bir rakamın kulübün kasasına girdiğini anlatım etti. Yönetim, kasadaki fazlayı üyelere açıklayıp bu paraların nerelerden geldiğini ve nerelere harcanacağını detaylı şekilde anlatacak.

ÖZBEK GÖVDE GÖSTERİSİ YAPACAK

Kulüp tarihinde ilk kez beklenenden çok gelir elde edilmesinin gururunu yaşayan Dursun Özbek yönetimi, 2 Aralık’taki kongreyle beraber mayıs ayındaki seçim öncesi vücut gösterisi yapacak. Bütçenin çok vermesiyle üyelere verdikleri sözleri tutmanın mutluluğunu yaşayan Dursun Özbek yönetimi, umumi kuruldan istedikleri bütün onayları alıp mayıs ayında gerçekleşecek seçim için de nabız yoklayacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?