• DOLAR
  3,9240
  % 1,27
 • EURO
  4,6060
  % 0,75
 • ALTIN
  161,0187
  % -1,35
 • BIST
  103.912
  % -2,19
Feghouli’den Türkiye itirafı! ‘Şaşkınlığa uğradım’

Feghouli’den Türkiye itirafı! ‘Şaşkınlığa uğradım’

Galatasaray Dergisi’nin Kasım sayısının kapağında ve ana röportaj sayfasında  Galatasaray’ın Cezayirli futbolcusu Sofiane Feghouli yer alıyor.

“ANNEM TEMİZLİĞE GİDERDİ…”

“Normal bir mahalle hayatıydı yaşadığımız. Annem ev hanımıydı. Bir yandan da temizlik yaparak bizleri geçindiriyordu. Dört erkek kardeştik. Hızlıca büyüyerek hayata atılmamız gerekiyordu. Çünkü annem her vakit evde olamıyordu. Çok güvenli olan bir yer olduğunu söyleyemem ama biz iyi olmak zorundaydık. Doğru yoldan sapmamak için de kendi yolumuzu çizmeliydik. Bunun için de futbol oynarken fazla fazla fedakarlıkta bulundum.”

“BİRÇOĞU BAŞARAMADI AMA BEN BAŞARDIM”

“Ben futbolcu olacağıma her vakit inanıyordum. Hatta şunu söylemeliyim; annemle konuşurken her zaman, ‘Anne merak etme, bir gün aka bir futbolcu olacağım ve biz bu mahalleden çıkıp gideceğiz’ derdim. Bunu söyleme arzusu her vakit içimde vardı. Bir an değil, her vakit inandım. Çocukluk arkadaşlarımla karşılaştığımda bana ‘Senin başaracağını biliyorduk’ derler. Futbol oynadığım dönemde benden daha yetenekli çocuklar olurdu etrafımda ama birçoğu başaramadı. Belli bir noktadan sonra kopup gittiler. Ben her vakit inandım.

“GALATASARAY’A KUPA İÇİN GELDİM”

“Valencia’da oynarken kupa kazanmak fazla basit değil. Çünkü Barcelona ve Real Madrid gibi fazla zorlu iki rakibiniz var. Avrupa kupalarında ise iki kez yarı final oynadık. Benim Galatasaray’a geliş amaçlarımdan bir tanesi de kupa kaldırmak. Burada hem ligde hem Avrupa’da kupa kaldırma hedefim var.”

“AKLIMDA SADECE TEK BİR ŞEY VAR…”

“Aslında şef bir oyuncu olup olmadığımı bilmiyorum. Ama şu kesin; ben sahada saklanan bir oyuncu değilim. Gerektiğinde mesuliyet alırım. Her vakit en iyisini yapmak için sahaya çıkacağıma dair laf verebilirim. Sahaya çıkarken hiçbir vakit kişisel istatistikleri düşünmem. Aklımda sadece bir şey var, o da takım. Bütün kariyerim boyunca bu şekilde düşünüp, devinim ettim. Doğru olduğuna inandığım şeyleri insanların yüzlerine söylerim. Doğru şekilde yaşamak ve sahada her şeyimi vermek benim için fazla önemli.”

“FİLİSTİN’DE TAKİP EDİLDİĞİM İÇİN…”

“2014 Dünya Kupası sırasında Gazze’de sevincimi yansıtan bir grafiti yapıldı… Bundan gurur duydum. Filistin’de beni takip etmelerinden ötürü fazla gururlandım ve derinden etkilendim. Biz Cezayirliler, Filistinlilere karşı her vakit dostluk hissederiz. Cezayir’e gittiğinizde Filistin bayraklarını görebilirsiniz. Korkunç şeyler yaşıyorlar ve buna karşın benim başarımı duvara taşımaları beni derinden etkiledi.”

“G.SARAY BÜYÜK KULÜP, TÜRKİYE’DE ŞAŞIRDIM”

“Çok uzun zamandır Galatasaray’ı tanıyorum ve aka bir kulüp olduğunu biliyordum. Batıdaki Türkiye imajı ile buradaki vaziyet arasında ayrım var. Açıkçası gelince şaşkınlığa uğradım. Geldiğim için fazla mutluyum. Ben aka bir kulüpte oynamak, aka heyecanlar yaşamak ve kupalar kazanmak istiyordum. Yapılan öneri hoşuma gitti, kabul ettim ve kontratı imzaladım. Buraya beş yıl içinde kazanabileceğim kadar kupayı almak için geldim.”

“EŞİM TÜRK YEMEKLERİNİ DENEMEYE BAŞLADI”

“Eşim ağırlıklı olarak Cezayir yemeklerini yapıyor. Türk yemeklerini de denemeye başladı. Her iki mutfak da birbirine benziyor.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?