• DOLAR
  3,9640
  % 0,17
 • EURO
  4,6595
  % 0,24
 • ALTIN
  163,6495
  % 0,34
 • BIST
  105.711
  % 0,42
Devlet Bahçeli’den çok sürpriz çıkış!

Devlet Bahçeli’den çok sürpriz çıkış!

Galatasaray’daki yabancı futbolcu sayısına ilişkin daha evvel yaptığı değerlendirmenin hatırlatılması üzerine Devlet Bahçeli, takımların yerli futbolculara da yer vermelerinin faydalı olacağını söyledi.

Devlet Bahçeli, şunları kaydetti:

“Galatasaray’lıların bunu düşünmesi lazım”

“11 şahıs takım kuruyorsunuz, 11’i de yabancı. Yani antrenör de yabancı olursa o vakit yani hangi ülkenin takımıyız, nerede oynuyoruz? Galatasaray’lıların bunu düşünmesi lazım. Bunun için ya ad değiştirsinler ya bundan vazgeçsinler.

“Beşiktaş’ı bırakırım”

Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş 1900’lü yıllardan beri olan kulüplerdir. Bu kulüplerin, üzerinde öyle gölge taşımaması lazım. İki üç adet olur mu olur. Bizden de vatan dışına gidenler var. Oradan da bize gelenler olabilir. Ama 11 adet de gelirse düşünmek lazım. Beşiktaş’ta olmuş olsa şimdi, manşetlik bir laf söyleyeceğim, Beşiktaş 11 yabancı futbolcuyla sahaya çıksın koyu bir Beşiktaşlı olmama karşın kulüpten ayrılırım.

Böyle bir takımda bakıyorsun futbolcuların hangisinin ayağında top var, ismi nedir şaşırıyorsun. Üstelik bazılarına dilin de dönmüyor. Kimisi İspanyol, kimisi Brezilyalı bilmem ne filan. O bakımdan bizim gençlerimize yol vermemiz lazım. Bunun için de altyapı dediğimiz unsuru geliştirmekte fayda var. Altyapıda da Beşiktaş üstattır. Güzel futbolcular çıkartmıştır, tekrar çıkar.”

Beşiktaş’ta en beğendiği futbolcunun kim olduğu sorusuna ise Bahçeli, espirili bir şekilde “Alayını beğeniyorum.” yanıtını verdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?